11 Февруари 2021, 14:30

Спортист (Своге)

ДЕЯН ХРИСТОВ 48´

1 : 3

17´ БЕРНАРД ТЕКПЕТЕЙ
57´ БЕРНАРД ТЕКПЕТЕЙ
60´ КЛАУДИУ КЕШЕРЮ
Стадион "Хювефарма Арена", Разград

СЕЗОН 2020/21, Купа на България, 1/16 финал

Дамбраускас тръгна с победа в Лудогорец

11 Февруари 2021

Лудогорец очаквано отстрани втородивизионния Спортист, биейки го с 3:1, и се класира на 1/8-финалите от турнира за Купата на България. Там шампионите ще играят с елитния Царско село, като гостуването им край столичното Околовръстно шосе ще бъде на 3 март (сряда) от 15:00 часа. Този двубой бе официален дебют начело на новия треньор на „орлите“ Валдас Дамбраускас. Иначе формално домакин на срещата беше Спортист, защото теренът в Своге бе под вода само до преди няколко дни.

„Домакините“ опитаха да открият резултата още в първата минута, след като Ренан подцени една топка, но Цеков не съумя да отбележи. Лудогорец откри резултата с кинжален удар на Бърнард Текпетей в 17-ата минута, който не остави шансове на вратаря Кунчев. Каули проби отдясно и почти от голлинията центрира, Мартин Михайлов игра с глава, но сложи кълбото право на крака на ганаеца, който без проблеми реализира първия си гол в официален мач за „орлите“. След това резултатът можеше да стане 2:0, като Антон Недялков отправи опасен удар към вратата на Спортист, но Борислав Стойчев застана на пътя на топката. В 36-ата минута Владислав Цеков се оказа на голова позиция, но ударът му профуча над напречната греда на Ренан. В 38-ата минута Кешерю стреля опасно от пряк свободен удар, но топката натресе гредата на Кунчев. Малко по-късно Вердон се намеси добре след удар на Рамадан. В 42-ата минута Текпетей пробва удар, но не сполучи да се разпише. Отново той в последната минута на първата част напредна добре, тръгвайки от центъра на терена, но стреля право в ръцете на Кунчев.

Спортист изравни резултата в 48-ата минута, след като опитният голаджия Деян Христов реализира, засичайки с глава центриране от пряк свободен удар. Играчите на Лудогорец обаче не се шокираха и много бързо си върнаха преднината. Първо Клаудиу Кешерю опита да се разпише, но диагоналният му удар не намери целта. Минута по-късно румънският нападател пусна отлична топка към Текпетей, който се разписа за втори път в двубоя. Три минути след това Кешерю направи резултата 3:1, след като достигна до отбита от Кунчев топка след шут на Десподов. В 72-ата минута влезлият като резерва Доминик Янков получи перфектна топка от Десподов, но от няколко метра прати топката над вратата. След това много дейният Десподов не успя с мощен изстрел на преодолее Стефано Кунчев. 15 минути преди края на срещата дебют за „орлите“ записа новото попълнение Пиерос Сотириу. Кипърецът веднъж намери чудесно Мавис Чибота, който обаче от точката на дузпата не уцели топката.

В следващата фаза на турнира за Купата на България, "орлите" ще се изправят срещу Царско село.

СПОРТИСТ (СВОГЕ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

0:1 Бернард Текпетей (17')
1:1 Деян Христов (48')
1:2 Бернард Текпетей (57')
1:3 Клаудиу Кешерю (60')

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Мартин Михайлов (91 - Богомил Богомилов), Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Галин Ташев (91 - Кирил Янакиев), Ваньо Иванов (79 - Цветомир Вачев), Ивайло Михайлов, Айкут Рамадан (67 - Кристиян Кочилов), Владислав Цеков (67 - Валентин Йосков), Деян Христов

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Сисиньо, Кирил Десподов, Абел Анисе (65 - Стефан Баджи), Светослав Дяков, Оливие Вердон, Клаудиу Кешерю (76 - Пиерос Сотириу), Жосуе Са (71 - Георги Терзиев), Бернард Текпетей (65 - Мавис Чибота), Каули Оливейра (71 - Доминик Янков)

Жълти картони: Борислав Стойчев, Ваньо Иванов, Ивайло Михайлов (Спортист); Светослав Дяков, Стефан Баджи (Лудогорец).