Мач център

СЕЗОН 2020/21, efbet Лига, 14-ти кръг

Лудогорец удари с 2:1 Ботев (Враца)

29 Ноември 2020

Лудогорец победи Ботев (Враца) с 2:1 в мач от XIV кръг на Efbet лига. Шампионите показаха офанзивен футбол и заслужено спечелиха трите точки. Победата върна Лудогорец на върха на класирането на първенството с актив от 29 точки с две повече от втория Локо (Пд).

Срещата започна с натиск на домакините пред вратата на Ботев (Враца). В 14-ата минута Мавис Чибота центрира в наказателното поле към Клаудиу Кешерю, но ударът на румънеца бе извън рамките на вратата. 2 минути по-късно след шут на Икоко топката попадна на крака на бившия юноша на Лудогорец Венцислав Керчев, който си вкара автогол и така направи резултатът 1:0 в полза на „орлите“. В 21-ата минута след грешка в защитата на Лудогорец Ботев изръвни чрез Педро. В 31-ата минута Мавис Чибота бе фаулиран, което доведе нов пряк свободен удар. Зад топката застана Каули Оливейра, който центрира в наказателното поле към Жосуе Са и последният прати топката в мрежата с глава - 2:1. Това бе първи гол на португалския защитник с екипа на "орлите". В следващите минути натиска на разградчани продължи и в 35-ата минута Ману стреля, но нацели гредата на Красимир Костов. Последните минути на първата част Зехиров отправи опасен удар към вратата на Владо Стоянов, но до гол не се стигна.

Втората част започна с натиск на Лудогорец, но гол на Каули бе отменен заради засада. След това защитниците на домакините направиха няколко непредизвикани грешки. Първо Терзиев сбърка, а след това след неразбирателство Генов изведе резервата Ненов, чийто удар срещна гредата. В 60-ата минута Икоко се пребори за топката и подаде на Каули, чийто удар бе спасен майсторски от Краси Костов. Осем минути след това Кешерю изведе с пета Каули сам срещу Костов по диагонал, но бразилецът не намери целта. След това в рамките на секунди Жосуе Са и Каули направиха сериозни пропуски. В 80-ата минута и Кирил Десподов пробва своя мерник, но отново Краси Костов бе последна преграда. След това вратарят отрази и тупалка на Бърнард Текпетей. Малко по-рано пък Жордан Икоко влезе в краката на Димитър Буров, който излезе с контузия. Секунди преди края на срещата Десподов центрира много добре за Кешерю, но той с глава би в аут.

В заключителните минути се откри възможност за удар пред Петър Атанасов, но той бе доста неточен.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1

1:0 Венцислав Керчев (16‘) - автогол
1:1 Педро Лагоа (20‘)
2:1 Жосуе Са (31‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Антон Недялков, Георги Терзиев, Елвис Ману (58‘ – Кирил Десподов), Мавис Чибота (69‘ – Бернард Текпетей), Джордан Икоко, Стефан Баджи, Клаудиу Кешерю, Жосуе Са, Доминик Янков (58‘ – Светослав Дяков), Каули Оливейра (88‘ – Абел Анисе)

БОТЕВ (ВРАЦА): Красимир Костов, Атанас Зехиров, Васил Добрев, Венцислав Керчев, Даниел Генов (46‘ – Юлиан Ненов), Димитър Буров (81‘ – Ивайло Михайлов), Илия Миланов, Мартин Костадинов, Педро Лагоа, Петър Атанасов, Христо Златински (73‘ – Том)

Жълти картони: Джордан Икоко (Лудогорец); Мартин Костадинов (Ботев).