ЕЛВИС МАНУ 46´

1 : 3

ЛАСК

56´ ФИЛИП ВИЗИНГЕР
62´ РЕНЕ РЕНЪР (дузпа)
67´ МАДС МАДСЕН
Стадион "Хювефарма Арена", Разград

Ласк

СЕЗОН 2020/21, Лига Европа, Групова фаза

Лудогорец загуби от ЛАСК с 1:3

11 Декември 2020

Лудогорец завърши тазгодишното си участие в Лига Европа без спечелена точка. В последната си среща от група J разградчани не успяха да се справят с лидера в австрийското първенство ЛАСК и загубиха с 1:3 на „Хювефарма Арена“.

Двубоят започна с натиск на гостите. Първото опасно положение пред вратата на Лудогорец бе в 3-ата минута когато Рене Ренър шутира с левия крак, но неточно. 8 минути по-късно при атака на австрийците Оливие Вердон успя да избие топката в ъглов удар, който не доведе до нищо опасно пред вратата на разградчани. В 39-ата минута Кирил Десподов бе изведен от свой съотборник и опита самостоятелен пробив, но бе настигнат и блокиран от защитник на ЛАСК. 4 минути по-късно Сисиньо задържа противников играч в наказателното поле и главният съдия Виталий Мешков посочи бялата точка. Изпълнената от Томас Гойгингер дузпа бе отразена майсторски от Пламен Илиев.

Още в първите секунди на второто полувреме Клаудиу Кешерю проби по левия фланг и центрира в наказателното поле към Елвис Ману. Последният не остави шанс на вратаря Александър Шлагер и направи резултата 1:0 за разградчани. В 53-ата минута главният съдия отсъди пряк свободен удар за Лудогорец. Клаудиу Кешерю стреля, но вратарят на гостите изби. Малко след това Филип Визингер изравни резултата с удар от 20 метра. В 60-ата минута Алекс Сантана извърши нарушение в наказателното поле и получи директен червен картон. Рене Ренър направи резултата 2:1 за ЛАСК след изпълнена безпогрешно втора дузпа. В 67-ата минута резултатът стана 1:3, след като Мадс Медсен отбеляза с глава.

Така за пръв път Лудогорец напуска групите на европейски турнир без спечелена точка.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛАСК 1:3

1:0 Елвис Ману (46‘)
1:1 Филип Визингер (56‘)
1:2 Рене Ренър (62‘)
1:3 Мадс Медсен (67‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Сисиньо, Оливие Вердон, Жосуе Са, Джордан Икоко (70 - Георги Терзиев), Стефан Баджи (77 - Абел Анисе), Каули Оливейра (77 - Доминик Янков), Алекс Сантана, Мавис Чибота (46 - Елвис Ману), Кирил Десподов, Клаудиу Кешерю (77 - Бернард Текпетей)

ЛАСК: Александър Шлагер, Евгений Чеберко, Филип Визингер (86 - Кристиан Рамсебнер), Андреас Андраде, Рене Ренър, Мадс Мадсен, Джеймс Холанд, Райнхолд Ранфтъл (73 - Марвин Поцман), Томас Гойгингер (62 - Хюсеин Балич), Джоханъс Егещайн (73 - Патрик Пложер), Доминик Райтер (62 - Андреас Грубер)

Жълти картони: Сисиньо (Лудогорец); Филип Визингер, Хюсеин Балич, Кристиан Рамсебнер (ЛАСК).

Червен картон: Алекс Сантана (Лудогорец)