Локо (Пд)

СЕЗОН 2015/16, A група, 14-ти кръг

Лудогорец остана трети след загуба на „Лаута“

2 Ноември 2015

Лудогорец загуби с 0:2 гостуването си на Локо (Пд) и остана на трето място в класирането. Лидерът Левски вече има четири точки преднина след победа с 2:0 над Монтана. Бившите играчи на шампионите Димо Бакалов и Емил Гъргоров отбелязаха головете за „смърфовете“. „Орлите“ играха добре през първото полувреме, но нямаха шанс пред противниковата врата. След почивката мачът бе равностоен, като домакините се възползваха максимално добре от разкрилите се пред тях възможности.

В първите минути отборът, който стоеше по-добре на терена бе този на шампионите. Два пъти отлични бе изведен Кафу, но Ел Харуби и в двата случая го изпревари. В 7-ата минута Марселиньо подаде чудесно към Абел Анисе, който шутира на момента, но Крум Стоянов изби с перфектен шпагат. Малко по-късно Анисе свали към Кешерю след изпълнение на ъглов, но румънецът не успя да овладее. В 18-ата минута Марселиньо се пробва да изненада Ел Харуби, но би над вратата. След това Кешерю стреля от фаул почти от тъчлинията, но доста опасно. Мароканският страж на „смърфовете“ обаче изби.

Играчите на Локо (Пд) изравниха играта около 30-ата минута, но така и не погледнаха по-сериозно към вратата на Милан Борян. Все пак веднъж Камбуров се извиси с глава, но стреля слабо и канадският страж улови без проблем. Лудогорец беше много близо до гол в 41-ата минута. Тогава Кешерю стреля от фаул, като топката мина на сантиметри от гредата на Ел Харуби.

В началото на втората част Камбуров стреля от фаул, но в аут. След това Пламен Крумов центрира отлично към непокрития Димо Бакалов, който пробва удар с глава, но Борян изби майсторски. В 62-ата минута Балдовалиев, влязъл като резерва, би силно с левия крак, но Борян отново спаси. Малко след това Лудогорец стигна до положение чрез резервата Лукоки, който обаче с глава не уцели вратата.

Локо (Пд) поведе в резултата в 65-ата минута. Тогава Балдовалиев нахлу в наказателното поле на „орлите“, заложи топката на левия си крак и шутира. Кълбото се отби в Светослав Дяков, но стигна до Димо Бакалов. Бившият играч на разградчани стреля с десния крак и направи Борян безпомощен. След гола играта се пренесе пред наказателното поле на „черно-белите“, като Андрей Препелица и Козмин Моци пропуснаха. Първият би с глава, като топката мина на милиметри от дясната греда. В 86-ата минута пък Моци се извиси над защитата на Локо (Пд), но Ел Харуби изби атрактивно.
Интригата в срещата приключи в 88-ата минута. Тогава Емил Гъргоров поде атака, подаде надясно към резервата Йоан Ласиман. Французинът върна към Бадема, който с левия крак фиксира крайния резултат.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 2:0

1:0 Димо Бакалов (65)
2:0 Емил Гъргоров (88)

Локомотив (Пловдив): Ясеин аруби, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Крум Стоянов, Ванчо Траянов (85 - Оливие Боне), Стефан Велев, Димо Бакалов (80 - Йохан Ласимант), Мартин Кабуров - к, Димитър Велковски (46 - Зоран Балдовалиев), Емил Гъргоров

Старши треньор: Христо Колев

Лудогорец: Милан Борян, Йордан Минев, Козмин Моци, Венцислав Керчев (78 - Андрей Препелица), Натанаел, Светослав Дяков - к, Анисе Абел (62 - Джоди Лукоки), Витиня, Марселиньо, Джонатан Кафу, Клаудиу Кешеру

Старши треньор: Едуард Ераносян

Стадион: „Локомотив”, Пловдив
Съдия: Ивайло Стоянов

Жълти картони: Йордан Минев, Козмин Моци, Светослав Дяков, Витиня, Клаудиу Кешеру (Лудогорец); Крум Стоянов, Мартин Камбуров(Локомотив)