Мач център

СЕЗОН 2019/20, efbet Лига, 30-ти кръг

Лудогорец вдигна деветата титла след 3:0 над Левски

8 Юли 2020

Шампионът на България – Лудогорец, вдигна деветата си титла след солиден успех над безпомощния Левски в мач от 30-ия кръг на родната efbet Лига с 3:0. „Орлите” направиха страхотен мач в Разград, като след голове на Козмин Моци (26-дузпа), Мавис Чибота (66) и Дан Битон (75) дариха треньора и шефовете си с радост минути преди Светослав Дяков да вдигне деветата поредна титла над главата си.

Отборът на Левски бе тотално неутрализиран в Разград, като домакините бяха далеч по-солидният отбор.

Преди мача легендата на "орлите" Марселиньо се сбогува с публиката в Разград и бе награден от президента Александър Александров, след като прекара девет години в клуба, в които стана девет пъти шампион на България и спечели общо 15 отличия с клуба. Неговият номер №84 ще бъде изваден от употреба. Лудогорец излезе в срещата със специални ретро-фланелки, като по този начин отборът отбеляза от историята си своето първо трико, с което играчите на Разград са играли преди 75 години.

В четвъртата минута дойде първият шанс за домакините. Тогава Вандерсон бе изведен вляво с хубав пас и центрира остро по земя към Чибота. Той пък стреля с левия крак, но не уцели добре топката и опасността пред вратата на Георгиев престана.

В осмата минута пък Левски стигна до възможност за гол. Франко Мазурек центрира наляво за Найджъл Робърта. Нидерландският играч опита да отиграе от воле топката, но прехвърли "Хювефарма Арена" със слабото си изпълнение. В 11-ата пък Паулиньо стреля от дъгата на наказателното поле на Лудогорец, но ударът му бе блокиран от Моци. В 24-ата минута домакините получиха дузпа. Вандерсон комбинира с Каули на двойно в наказателното поле и напредна, а Мартин Райнов фаулира бразилеца и логично бе посочена точката. Последва хладнокръвно изпълнение от Козмин Моци в долния десен ъгъл на Георгиев не остави шанс на стража на Левски.

В 38-ата минута Франко Маузрек получи топката след центриране отдясно. Той стреля от малък ъгъл, но Ренан закова топката под плонжа си. В 42-ата "сините" създадоха добра атака. Иван Горанов пусна към Робърта, който с пета продължи към Лозев. Той отправи удар към вратата на Ренан, но бразилецът улови топката. При ситуацията бе маркирана и засада, която обаче при повторенията се видя, че я няма, тъй като имаше легнал футболист до аутлинията на Лудогорец.

Веднага след старта на втората част Левски създаде опасност. Много хубаво центриране отдясно на Илия Юруков намери Паулиньо в наказателното поле на Лудогорец секунди след сигнала на Николай Йорданов. Бразилецът стреля с левия крак от воле, но ударът не бе силен, за да затрудни сънародника му Ренан дос Сантос.

В 66-ата домакините стигнаха до втори гол във вратата на Левски. Янис Каргас сбърка много лошо при изнасяне на топката, а тя отиде в Каули. Той видя спринтиращия Мавис Чибота, който елегантно с левия крак прехвърли Георгиев за 2:0.

Шест по-късно крайният бранител на Лудогорец - Талеб Тауата, получи вляво в наказателното поле на Левски. Той стреля мощно с левия си крак, но Георги Георгиев направи солидно спасяване, предотвратявайки трети гол във вратата си. Домакините осъществиха страхотен прилив от защита в атака в 75-ата минута, а резервата Дан Битон с елементарно побутване на топката вляво прати встрани Райнов и Горанов. Последва мощен удар, който бе невъзможен за Георгиев.

В 83-ата минута Франко Мазурек отправи силен удар към вратата на Лудогорец, но Ренан уверено улови топката, а това бе и последният по-интересен щрих от срещата, за да може да дойде поредният успех за Лудогорец в родната efbet Лига.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 3:0

1:0 Козмин Моци (26') -дузпа
2:0 Мавис Чибота (66')
3:0 Дан Битон (75')

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Талеб Тауата, Георги Терзиев, Козмин Моци, Джордан Икоко (76 - Антон Недялков), Абел Анисе (76 - Стефан Баджи), Светослав Дяков, Вандерсон (84 - Сисиньо), Каули Оливейра (84 - Димо Бакалов), Жоржиньо (67 - Дан Битон), Мавис Чибота

ЛЕВСКИ: Георги Георгиев, Иван Горанов, Йоанис Каргас, Деян Лозев (73 - Мартин Петков), Ивайло Найденов, Мартин Райнов, Илия Юруков, Франко Мазурек, Стейн Спиерингс (78 - Марин Петков), Паулиньо, Найджъл Робърта

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Талеб Тауата, Светослав Дяков, Стефан Баджи, Козмин Моци, Абел Анисе (Лудогорец); Илия Юруков, Деян Лозев, Иван Горанов (Левски).