Стадион "Хювефарма Арена", Разград

СЕЗОН 2019/20, efbet Лига, 21-ви кръг

Лудогорец загря за Интер с 6:0

15 Февруари 2020

Лудогорец загря подобаващо за домакинския мач с Интер, който е на 20 февруари. Разградчани минаха с лекота 6:0 през Ботев (Вр), като това бе официалният дебют на Павел Върба начело на шампионите. По този начин Лудогорец отново дръпна със 7 точки на Левски, а ЦСКА е далеч назад с 11.

За своя първи мач начело на „орлите“ Върба заложи на всичко най-добро.

„Орлите“ поведоха още в 8-ата минута. Тогава Икоко пое топката на десния фланг и върна към Светослав Дяков. С едно капитанът центрира към непокрития Марселиньо, който с глава не остави шансове на Христо Митов – 1:0! Секунди след това врачани можеха да върнат гола пасив, но непокрития Андреас Васев не намери вратата след центриране на Ангел Лясков.

В 19-ата минута Даниел Генов заобиколи Козмин Моци и намери Владислав Узунов. Дошлият от Славия играч стреля мощно, но Георги Терзиев застана на пътя на топката и блокира неговият изстрел. В 30-ата минута многоходова акция на Лудогорец завърши с точен, но слаб удар на Марселиньо. Секунди след това Вандерсон намери добре Кешерю, който стреля от воле с десния крак, като не намери целта.

В 37-ата минута „орлите“ направиха скоростна атака. Жордан Икоко бе изведен зад защитата и с отличен пас намери Кешерю. Румънецът обаче не успя да нанесе добър изстрел и не уцели очертанията. С края на почивката натискът на домакините се засилваше. Вандерсон се озова на чиста позиция, но последна преграда бе вратарят Христо Митов. Стражът обаче не се намеси добре в 43-ата минута, заради което резултатът стана 2:0. След поредно нападение отдясно топката стигна до Кешерю. Той върна за Марселиньо, който би от движение и след грешката на Митов, топката се озова в мрежата на гостите.

Второто полувреме започна с лоша новина за „орлите“. Играещият силно до момента Жоржиньо се строполи на земята и не успя да продължи. Той бе заменен малко по-късно от дебютанта Каули. В 54-ата минута реферът Владимир Вълков направи голяма грешка. Вандерсон нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Аласан Ндиайе. Вместо обаче да покаже бялата точка, както подобаваше, той вдигна жълт картон за симулация на българския национал.

Само 120 секунди след това Лудогорец дръпна с 3:0. След центриране на Вандерсон от корнер, Моци продължи към Кешерю и Анисе, като румънецът изпревари малгаша и с глава направи преднината на „орлите“ класическа. Малко по-късно Андреас Васев можеше да намали, но Пламен Илиев бе на мястото си.

В 64-ата минута Лудогорец поведе с 4:0. Каули направи страхотен пробив отдясно, като мина като малка гара Аласан Ндиайе и намери добре Анисе. А малгашът с майсторски удар не остави шансове на Митов.

Десетина минути преди края разгромът за врачани стана още по-голям. Икоко намери добре Вандерсон, за когото не бе проблем да подаде на непокрития Шверчок – 5:0.

Шестото попадение отново бе дело на Шверчок. Той получи страхотен дълъг пас от Козмин Моци, преодоля вратаря Митов и без проблеми направи 6:0.

В края на мача стражът на Ботев (Вр) отрази силен изстрел с глава на Каули.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ВРАЦА) 6:0

1:0 Марселиньо (8')
2:0 Марселиньо (43')
3:0 Клаудио Кешерю (57')
4:0 Абел Анисе (65')
5:0 Якуб Шверчок (78')
6:0 Якуб Шверчок (82')

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Козмин Моци, Георги Терзиев, Джордан Икоко, Вандерсон, Светослав Дяков, Абел Анисе, Антон Недялков, Марселиньо (69 - Мавис Чибота), Жоржиньо (51 - Каули Оливейра), Клаудио Кешерю (62 - Якуб Шверок)

БОТЕВ (ВРАЦА): Христо Митов, Петко Ганев, Андреас Васев, Ангел Лясков, Венцислав Керчев, Владислав Узунов (60 - Даниел Гаджев), Христо Златински, Аласане Н'Диайе, Даниел Генов, Валери Домовчийски, Петър Атанасов