Слован

СЕЗОН 2019/20, Контроли, А отбор

Лудогорец изпусна Слован

7 Февруари 2020

Лудогорец завърши с реми 1:1 и баланс от 2 победи, 1 равен и 3 загуби своята зимна подготовка. Шампионите изпуснаха участника в груповата фаза на Лига Европа – Слован Братислава. Съперникът е убедителен лидер в първенството на Словакия, като води с 10 точки пред втория Жилина. Капитан на тима е родният национал Васил Божиков, който обаче не игра срещу Лудогорец заради контузия. Любимецът на феновете на Локо (Пд) Ален Ожболт пък замени продадения за 6 млн. евро на Спортинг Лисабон голаджия Андраж Шпорар. Ожболт обаче не игра срещу Лудогорец. Иначе е известно, че грандът от Братислава е първият отстранен съперник от страна на „орлите“ в евротурнирите.

В първите минути тимът на Павел Върба се опитваше да наложи своето, а словаците отговаряха с агресия. Така пострадаха Анисе и Марселиньо. Лудогорец отправи първия си точен удар след половин час игра. Нанесе го с глава Кешерю, но без да затрудни Грейф. Веднага след това „орлите“ създадоха най-чистото си положение. Марселиньо бе изведен зад защитата и стреля мощно с левия крак, но стражът на словаците изби. До края на първата част не се случи нищо интересно, освен още няколко прехвърчания на искри между футболистите на двата тима заради грубата игра на словацитв. В 45-ата минута силен удар на Терзиев рикошира в тялото на защитник на Слован.

Втората част започна силно за Лудогорец. Още в 48-ата минута Марселиньо изведе отлично Жоржиньо, който обаче не успя да нанесе добър удар, тъй като бе блокиран. След това Марселиньо се озова на добра позиция, но ударът му бе много неточен. В 59-ата минута „орлите“ създадоха много чиста ситуация. Манолев се включи добре отдясно и опита да намери Кешерю, който обаче не успя да нанесе изстрел. Последва първото чисто положение за Слован, но удар с глава на Кенан Байрич не намери целта. Само 180 секунди след това словашкият шампион поведе в резултата. С параболичен удар от около 30 метра испанецът Ноно изненада  Пламен Илиев. Лудогорец обаче изравни много бързо. Вандерсон намери Кешерю, той проби в наказателното поле и центрира технично за Жоржиньо, който от непосредствена близост нямаше как да сбърка 1:1.

След попадението Моха можеше отново да даде преднина на словаците, но не уцели вратата. В 73-ата минута и късметът спаси Лудогорец, тъй като тупалка на Ротао срещна гредата. 13 минути преди края на срещата гредата спаси и Слован, след като Жоржиньо изпробва техничен удар с пета. В 81-ата минута Жоржиньо се озова на превъзходна позиция, но вместо да отбележи, би право във вратаря Грейф. В самия край на срещата влезлият като резерва Каули направи голям пропуск. Станислав Манолев качи топката на главата му, но бразилецът направи по-трудното и не уцели вратата.

Първият официален мач на Лудогорец за 2020 г. е след седмица с Ботев (Вр) в Разград.