Стадион "Регнум Кария", Белек, Турция

СЕЗОН 2019/20, Контроли, А отбор

Лудогорец загуби с 0:1 от Звезда

1 Февруари 2020

Лудогорец загуби 0:1 контролата си с Цървена звезда. Това бе четвърти мач на шампионите в Турция.

Треньорът на „орлите" Павел Върба на практика пусна резервите срещу „звездашите“, а единствено Марселиньо започна титуляр и в двете срещи. Антон Недялков така и не влезе в двубоя, след като бе повален от вирус.

На вратата Върба заложи на Пламен Илиев, отдясно в отбрана бе Сисиньо, Манолев бе пратен на необичайна позиция отляво, а в средата действаха Терзиев и Форстър. Като дефанзивни халфове играха Баджи и новото попълнение Каули, на двата фланга оперираха Бакалов и Чибота, на върха на атаката застана Шверчок, а зад него Марселиньо.

Срещата започна в добро темпо, а в 10-ата минута Мавис Чибота направи впечатляващ пробив и бе фаулиран, намери сили да се изправи, но пасът му не намери Бакалов. В тези минути се видя, че Каули действа много бързо и точно при изнасяне на топката от средата на терена в по-предни позиции, но там вече „орлите“ нямаха достатъчна успеваемост. Доскорошният играч на Падерборн пък бе пробван вече и на позиция зад нападателя, в по-задни позиции, както и отдясно.

В 17-ата минута Пламен Илиев улови удар с глава на Дегенек. В 28-ата минута „звездашите“ откриха резултата. Топката стигна до крайния бранител на сърбите Марко Гобелич, който веднага подаде към Петрович. Той стреля,  Пламен Илиев отрази шута, но при добавката Гобелич се разписа.

На почивката Павел Върба пусна Владо Стоянов, Икоко, Моци, Таута и Анисе. Той запази схемата, а малгашът застана зад нападателя на мястото на Марселиньо.

В 53-ата минута Мавис Чибота стреля директно от фаул, виждайки лошата позиция на Борян, но топката уцели гредата. Секунди по-късно разградчани изпуснаха чисто положение, като Чибота намери добре Шверчок в наказателното поле. Полякът стреля, но Борян изби, а при добавката удар на Чибота бе майсторски блокиран.

В 61-ата минута Върба включи в игра Вандерсон, Жоржиньо, Кешерю и Светослав Дяков, а малко по-късно и Дан Битон също се появи в игра. Евреинът застана зад Кешерю, а Анисе се изтегли до Дяков. Именно минутите до края бяха и най-силните за разградчани. В 62-ата минута героят на Звезда от победата над Ливърпул в Шампионската лига Павков фаулира Терзиев. Секунди по-късно сръбският нападател спъна Моци при опита на румънеца да изнесе топката, а вече падналият защитник посегна с крак към Павков. Последният реагира агресивно и хвана Моци за гушата. В крайна сметка съдията даде само жълт картон на сърбина.

В 77-ата минута Лудогорец бе изключително близо до изравняването на резултата. Вандерсон и Кешерю комбинираха отлично, след което бразилското крило подаде по земя към Битон, който от няколко метра стреля слабо, а Родич изчисти кълбото от голлинията. В 80-ата минута Петрович шутира от далечна дистанция, но Владо Стоянов се намеси по феноменален начин и изби в ъглов удар.

Пет минути по-късно Георги Терзиев направи дузпа, след като фаулира Велко Симич. Зад топката застана Павков, но Владислав Стоянов отново показа голямата си класа, избивайки силния шут на сърбина.