Стадион "Драгалевци", София

СЕЗОН 2019/20, Купа на България, 1/8 финал

Лудогорец мачка 3:0 лидера във Втора лига за Купата на България

4 Декември 2019

Лидерът в елита – Лудогорец, не срещна никакви проблеми срещу първия във Втора лига – Септември, и го победи с 3:0. Важно е да се отбележи, че в групата на „орлите“ се завърна Владислав Стоянов, който за пръв попадна сред 18-те за мач на представителния тим, след като до сега играеше за дубъла.

Разградчани поведоха още в 9-ата минута. След центриране от корнер, топката стигна до Стефан Баджи. Той върна назад за Светослав Дяков, капитанът центрира, а за Козмин Моци не бе проблем от близо да открие – 1:0 за гостите.

В 13-минута Шверчок бе изведен сам срещу вратаря, но Галев се намеси добре и улови. Шест минути след това Лудогорец направи 2:0. Георги Русев се засуети в средата на терена, Стефан Баджи отне топката и веднага изведе Шверчок. Полякът нахлу в наказателното поле и с мощен изстрел не остави шансове на Галев.

В 24-ата минута Септември най-после погледна към вратата на Ренан. Стефан Гаврилов би мощно, но намери целта. Последва още едно добро положение за Гаврилов, като този път бразилският страж спаси виртуозно.

В 33-ата минута Лудогорец бе близо до трето попадение. Шверчок стреля силно, Галев изби, но право на крака на Сисиньо. Бразилецът обаче не уцели вратата. Пет минути след това Септември бе много близо до гола. Шверчок загуби в центъра на терена, Спас Георгиев пое, напредна и би мощно, Ренан обаче спаси, а топката се удари в гредата и събори снега от вратата.

В 42-ата минута Дяков също пробва късмета си с удар от около 20 метра, но Галев бе на мястото си. Втората част започна с натиск на Лудогорец, но „орлите“ отиграваха видимо несериозно.

Така в 55-ата минута Владимир Николов може да намали резултата, но от един метър би в гредата. Секунди по-късно всичко в срещата приключи. Иван Стоянов фаулира Сисиньо в наказателното поле и реферът Георги Николов посочи дузпа. Зад топката застана Мавис Чибота, който не сбърка – 3:0!

До края на мача пред вратата на Галев се разрази истинска буря, но пропуски направиха Шверчок, Битон и Чибота.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Козмин Моци (10')
0:2 Якуб Шверчок (18')
0:3 Мавис Чибота (56') - дузпа

СЕПТЕМВРИ: Юлиян Попев (63 - Васил Попов), Александър Башлиев, Стилиян Николов, Мариян Иванов, Спас Георгиев, Стефан Гаврилов, Георги Русев (70 -Павел Петков), Иван Стоянов, Владимир Николов, Борис Галчев, Валентин Галев

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Станислав Манолев, Сисиньо, Козмин Моци, Георги Терзиев (69 - Драгош Григоре), Стефан Баджи (60 - Марселиньо), Светослав Дяков, Димо Бакалов, Дан Битон, Мавис Чибота, Якуб Шверчок.