Мач център

СЕЗОН 2019/20, Лига Европа, 3-ти предварителен кръг

Лудогорец громи Дъ Ню Сейнтс и в реванша

15 Август 2019

Лудогорец очаквано и рутинно стигна до плейофния кръг на Лига Европа, след като преодоля уелския ТНС след нова успех, този път с 4:0.
В деветата минута дойде първият шанс за Лудогорец. Лукоки проби отдясно и подаде назад към границата на наказателното поле към Стефан Баджи, но ударът на вътрешния халф мина на сантиметри от лявата греда на вратата на домакините. В 21-ата минута пропуск направи и Шверчок, който от удобна позиция стреля силно, но над вратата.

В 36-ата минута, очаквано дойде и гола. Шверчок навлезе в наказателното поле, отляво по нападението, нагласи си удобно топката на десния крак и с хубав шут прати топката в близкия ъгъл зад Харисън. В 42-ата минута падна и втория гол. Шверчок бе спрян от бранител в наказателното поле, но отбитата топка попадна в Лукоки, който се намираше малко зад точка за изпълнение за дузпа. Последва точен удар в долния ляв ъгъл и Лудогорец поведе с 0:2.

След почивката Вандерсон на два пъти пропусна шансове да удвои, като особен в 69-ата минута възможността бе по-чиста но ударът му бе блокиран и излезе в корнер. Малко по-късно пак той нахлу опасно от ляво но прострелния му пас бе отбит от защитник на домакините. В 77-ата минута преднината на българския шампион стана класическа. Манолев проби добре отляво и центрира, Вандерсон засече топката от въздуха, но я заби в земята. Тя обаче стигна до Шверчок, който отблизо с глава прати топката в мрежата. Във втората минута на добавеното време резервата Дан Битон с техничен удар оформи крайното 0:4.Така Лудогорец стигна до сблъсъци с Марибор за влизане в груповата фаза на Лига Европа.

ТНС - ЛУДОГОРЕЦ 0:4

1:0 Якуб Шверчок (36‘)

2:0 Джоди Лукоки (42‘)

3:0 Якуб Шверчок (77‘)

4:0 Дан Битон (90+2‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Станислав Манолев, Якуб Шверчок (80 – Клаудиу Кешерю), Светослав Дяков, Драгош Григоре, Стефан Баджи, Яцек Горалски (68 – Дан Битон), Вандерсон, Рафаел Форстър, Джоди Лукоки (75 – Мавис Чибота)

ТНС: Пол Харисън, Крис Мариът, Кестън Дейвис, Дийн Еб (68 –Къртис Бърн), Райън Бробел (78 – Адриан Чиешлевич), Даниел Редмънд, Блейн Хъдсън, Джейми Мълън (74 – Били Лайтхаус), Кейн Люис, Айрън Едуардс, Райън Харингтън

Жълти картони: Кестън Дейвис (ТНС); Драгош Григоре, Рафаел Форстър (Лудогорец)