Шампионска лига, 1-ви предварителен кръг

Ференцварош

СЕЗОН 2019/20, Шампионска лига, 1-ви предварителен кръг

Лудогорец губи от Ференцварош

10 Юли 2019

Лудогорец загуби от Ференцварош с 1:2 първия мач от първия предварителен кръг на Шампионската лига.

Домакините поведоха чрез Токмак в 6-ата минута. Шверчок изравни в 31-ата. Зубков вкара победното попадение в 65-ата минута.

Първите няколко минути на срещата предложиха равностойна игра, а българският тим бе този, който стигна до първа голова възможност в мача. В 5-ата минута пред Лудогорец се разкри добър шанс, който обаче не бе оползотворен от Якуб Швиерчок. Нападателят получи пас от своя сънародник Яцек Горалски, но ударът му не се получи. В ответната атака обаче, тимът на Ференцварош се възползва отлично от първата си възможност. Герго Ловренчич получи топката отляво и центрира много добре към точката на дузпата, където Джордан Икоко закъсня фатално и позволи да бъде изпреварен от връхлитащия Токмак Нгуен, който не срещна трудност да се разпише във вратата на Пламен Илиев. Попадението на домакините определено разстрои играта на българския шампион в отбрана. Постепенно футболистите на Стойчо Стоев започнаха да намират своя стил на игра и да гледат по-често към вратата над домакините. След малко повече от четвърт час игра, Лудогорец упражни натиск, който доведе до три поредни корнера пред вратата на Дибус, но без да се стигне до реална заплаха за стража на домакините. В 27-ата минута Яцек Горалски се озова на много добра позиция в пеналта, но вместо да потърси удар, се опита да комбинира със свой съотборник и сгреши. В 31-ата минута дойде моментът за Лудогорец. След атака отляво топката попадна в Мавис Чибота в наказателното поле, който стреля силно. Вратарят на домакините парира удара, но отбитата топка попадна в необезпокоявания Якуб Швиерчок, който на празна врата не сгреши. Четири минути преди почивката Мавис Чибота можеше да направи пълен обрат на резултата. Антон Недялков центрира много добре отляво в наказателното поле, където защитник на Ференцварош не успя да изчисти. Коженото кълбо попадна в Чибота, но атакуващият футболист на разградчани не успя да си поведе добре топката, а след това стреля от трудна позиция в аут.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които само две минути след подновяването на играта стигнаха до първа възможност за гол. Токмак Нгуен проби мощно през центъра на отбраната на Лудогорец и пусна пас към Шкварка отдясно. Футболистът на Ференцварош центрира много остро и опасно, но Илиев улови. Няколко минути по-късно домакините стигнаха до фаул в опасна близост до наказателното поле след нарушение на Козмин Моци, който получи и жълт картон. Последва удар на Зубков, който обаче прати топката над вратата. В 65-ата минута след поредния пробив на Нгуен, Икоко не успя да се намеси по най-добрия начин. Нападателят на домакините премина покрай бранителя на Лудогорец и пусна пас към Зубков, който със силен удар, фронтално срещу вратата не остави шансове на Пламен Илиев. Последваха две добри ситуации за гостите от България. Първо резервата Марселиньо не успя да отправи точен удар от удобна позиция след центриране отдясно, а след това Швиерчок от близко разстояние бе разколебан от вратаря на домакините. В края на срещата Лудогорец опита натиск, но Жоржиньо и Швиерчок нямаха късмет пред гола. Така Лудогорец загуби, но въпреки това запази шансовете си за продължаване напред в турнира.

ФЕРЕНЦВАРОШ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Токмак Нгуен (6')
1:1 Якуб Шверчок (31')
2:1 Олександър Зубков (65')

Ференцварош: Денес Дибус, Миха Блажич, Лаша Двали, Марсел Хейщер, Михал Шкварка, Харатин (77 - Давид Шигер), Герго Ловренчич, Данило Ихнатенко, Токмак Нгуен (83 - Роланд Варга), Олександър Зубков, Тамаш Пришкин (66 - Давиде Ланцафане)

Лудогорец: Пламен Илиев, Джордан Икоко, Козмин Моци, Георги Терзиев, Антон Недялков, Яцек Горалски (78 - Стефан Баджи), Светослав Дяков, Джоди Лукоки (83 - Жоржиньо), Дан Битон (66 - Марселиньо), Якуб Шверчок, Мавис Чибота

Жълт картон: Козмин Моци (Лудогорец).