Мач център

СЕЗОН 2018/19, Първа лига, 33-ти кръг

Лудогорец с шампионски хикс на "Българска армия"

11 Май 2019

Лудогорец направи 0:0 с ЦСКА-София в дербито на кръга, което до голяма степен ще определи основният фаворит за титлата. Шампионите са в по-добра позиция, тъй като остават на три точки преднина пред преследвача, а и имат предимство в преките двубои. Мачът ще се запомни основно с изпусната от Али Соу дузпа в началото на мача и недадената такава за "орлите" след почивката за явен фаул на Малинов срещу Марселиньо.

Първото опасно положение бе още в първата минута. Али Соу преодоля Сисиньо и Моци, след което отправи шут по посока на вратата. Той обаче срещна ръката на намиращия се на по-малко от метър Григоре и излезе в корнер. Червените поискаха дузпа, но реферът прецени, че ударът е бил от прекалено близка дистанция и играта с ръка не е умишлена, заради което не посочи бялата точка. Така се стигна до 7-ата минута, в която черевните получиха право да изпълнят корнер. Пинто отклони с глава центрирането на близката греда в ръката на намиращия се до него Марселиньо. Ситуацията не бе голова, но този път съдията Георги Кабаков реши да отсъди дузпа. Али Соу стреля от бялата точка, но над напречната греда.

В 14-ата минута Лудогорец създаде първото си опасно положение. Марселиньо изведе Лукоки сам срещу вратаря, но нападателят не успя да си спре топката и тя отиде в ръцете на Черниаускас. Две минути по-късно опасен удар с глава на Пинто профуча покрай дясната греда на Пламен Илиев. Някъде тук натискът на ЦСКА-София приключи и Лудогорец взе инициативата. Последваха силни минути на гостите, които чрез Марселиньо и Лукоки организираха отдясно три добри атаки, които обаче не завършиха с гол. Най-опасна бе тази в 22-ата минута, когато Сисиньо стреля от 22 метра, но Черниаускас изби в корнер шута, който щеше да се забие под напречната греда. В 36-ата минута Вандерсон получи контузия и бе заменен от Попа. Пет минути по-късно Черниаускас спаси опасен изстрел от фаул на Марселиньо. Секунди по-късно Пинто симулира, че Дяков го е ударил в лицето, Кабаков се хвана на това и показа незаслужен жълт картон на капитана на "орлите".

В началото на втората част Лудогорец заигра по-добре от своя противник и може и да открие резултата. В 51-ата минута Кабаков отряза главата на шампионите, тъй като не отсъди дузпа за Лудогорец. Тя дойде след опасна атака отдясно на Лукоки, която завърши с прострелно центриране. Марселиньо овладя и финтира Малинов, който се хвърли на шпагат и изрита бразилеца, но съдията остана безмълвен. Постепенно домакините изравниха играта и към края на срещата опитаха да наложат някакъв натиск. Футболистите на Добри Митов, Люпко Петрович и Димитър Пенев заложиха на центрирания към Али Соу от всяка точка на терена, но те не носеха опасност пред противниковата врата. На свой ред пред разградчани на няколко пъти се откриха отлични възможности за контраатака. При една такава четирима футболисти на орлите се озоваха срещу двама в червено от центъра на терена, но след няколко слаби подавания не се възползваха от възможността.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

ЦСКА-София: Витаутас Черниаускас, Жеферсон, Нуно Томаш, Иван ТУрицов, Жанио Бикел, Али Соу, Кристиян Малинов, Евандро (72 - Енрике Рафаел), Божидар Чорбаджийски, Едвин Джеси (58 - Жоржиньо), Рубен Пинто (79 - Валентин Антов).

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Козмин Моци, Драгош Григоре, Вандерсон (38 - Адриан Попа), Абел Анисе, Светослав Дяков, Сисиньо, Джоди Лукоки (84 - Станислав Манолев), Якуб Шверчок (74 - Клаудио Кешерю), Марселиньо.

Жълти картони: Жеферсон, Кристиян Малинов (ЦСКА-София); Светослав Дяков, Джоди Лукоки, Якуб Шверчок (Лудогорец).

Червени картони: Кристиян Малинов (ЦСКА-София); Светослав Дяков (Лудогорец).