Царско село

СЕЗОН 2018/19, Втора лига, 23-ти кръг

Лудогорец II отстъпи на Царско село с 0:2

7 Април 2019

Младите таланти на Лудогорец II се противопоставиха мъжки на едноличния лидер Царско село, но отстъпиха с 0:2. Мачът от XXIII кръг на първенството във Втора професионална футболна лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Двубоят започна добре за гостите, които откриха резултата в 16-та минута. След центриране от статично положение Георги Минчев реализира с глава. В 23-та минута след корнер Димитър Митков засече с глава, но топката премина край вратата. В 34-та минута Ивайло Климентов преодоля прекия си пазач, нахлу в наказателното поле и отправи силен удар, но Мартин Димитров със сетни сили спаси. Това бе последното по-интересно положение през първата част и двата тима се оттеглиха за почивка при резултат 0:1.

В началото на втората част "орлите" пропуснаха отличен шанс да изравнят резултата. Атанас Кабов сбърка при изнасянето на топката, Димитър Митков овладя, напредна и отправи тежък удар, който Мартин Димитров успя да избие. В 56-та минута Царско село удвои преднината си. Влезлият като смяна Емануил Манев бе изведен в чиста позиция и не сбърка - 0:2. До края на срещата орлите имаха превъзходство, но не стигнаха до чиста голова ситуация, а играчите на Царско село отправиха два далечни удара, с които Дани Наумов се справи без проблеми.

Въпреки загубата, показахме добра игра. Не мисля, че Царско село ни надиграха, напротив. Не само, че бяхме равностойни на лидера, но и в определени периоди го надиграхме. За съжаление допуснахме два леки гола и пропуснахме нашите положения. Определено виждам подобрение в играта и настроението на момчетата в последните ни два мача, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът на Лудогорец II Радослав Комитов.

ЛУДОГОРЕЦ II  -  ЦАРСКО СЕЛО  0:2

0:1 Георги Минчев (16)

0:2 Емануил Манев (56)

Лудогорец II: Даниел Наумов (капитан), Илкер Будинов, Ивайло Климентов, Доминик Янков (63 - Цветослав Петров), Иван Йорданов (87 - Георги Стоянов), Преслав Петров, Олег Димитров, Ерол Дост (82 - Методий Стефанов), Димитър Илиев, Дейвид Рибейро, Димитър Митков

Царско село: Мартин Димитров, Йордан Минев, Реан Даскалов (капитан), Пламен Тенев, Ивайло Марков, Антонио Георгиев, Болислав Балджийски, Божидар Кацаров (44 - Георги Андонов), Атанас Кабов (60 - Китан Василев), Илиян Йорданов (46 - Емануил Манев), Георги Минчев

Жълти картони: Реан Даскалов (Царско село)