Стадион ""Лудогорец Арена"", Разград

СЕЗОН 2015/16, Б група, 6-ти кръг

Лудогорец II отнесе Литекс II

30 Август 2015

Лудогорец II записа нова победа в първенството на „Б“ група. Момчетата на Веселин Бранимиров надделяха с 2:1 над Литекс II и изравниха по точки отбора от Ловеч. Двата тима имат актив от по 7 пункта.

Лудогорец II откри резултата още в 1-ата минута. Разписа се новото попълнение от Бразилия Джонатан Кафу. Той се възползва от асистенция на друг футболист от първия тим – Джоди Лукоки. В 7-ата минута резултатът вече бе 2:0 за „орлите“. Реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Жуниор Кишада. Зад топката застана Лукас Саша, който бе безпогрешен.

Литекс II отбеляза почетното си попадение три минути преди последния съдийски сигнал. Негов автор стана Ивайлов.

В края на двубоя контузия получи Йордан Минев. Заради травмата националът бе заменен принудително.

Съставът на Лудогорец:  Аргилашки, Минев (78 - Марем), Витиня,  Петров (15 – Попадийн), Керчев, Саша, Димитров (к), Лукоки, Кафу, Кишада (5 – Карамфилов), Смирнов