Мач център

СЕЗОН 2018/19, Първа лига, 19-ти кръг

Лудогорец сломи Славия

9 Декември 2018

Лудогорец постигна нова победа в първенството на Първа лига. Шампионите удариха с 2:0 Славия в мач от XIX кръг. Това бе дванадесети успех за "орлите" в последнтите тринадесет срещи в шампионата.

Срещу "белите" треньорът Антони Здравков даде почивка на някои титуляри. Натанаел и Лукоки не попаднаха в групата, Вандерсон остана резерва, а Сисиньо пропусна двубоя заради наказание.

Въпреки промените Лудогорец имаше превъзходство през целия мач и нито за миг не остави съмнения кой е по-добрият отбор. Резултатът откри Козмин Моци в 37-ата минута. Той изпрати топката с глава в мрежата след центриране от корнер. Малко преди това резултатът можеше да бъде открит от Якуб Шверчок. Полякът обаче направи голям пропуск, като не успя да се разпише на празна врата от малък ъгъл.

В началото на втората част Марселиньо пропусна от чиста позиция. В 55-ата минута реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа за фаул на Милен Гамаков срещу Якуб Шверчок. Зад топката застана Клаудио Кешерю, който с премерен удар покачи на 2:0. Това бе 15 гол за румънския нападател в Първа лига от началото на сезона. В самия край на мача "белите" можеха да намалят, но Ренан великолепно спаси шут на Галин Иванов от фаул пред наказателното поле.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 2:0

1:0 Козмин Моци (38')
2:0 Клаудио Кешерю (55') - дузпа

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Козмин Моци, Рафаел Форстър, Лукас Саша, Светослав Дяков (81 - Мей Махлангу), Яцек Горалски, Димо Бакалов (75 - Жоао Пауло), Марселиньо, Якуб Шверчок (62 - Вандерсон), Клаудио Кешерю

Славия: Антониос Стергиакис, Александър Александров, Тейнур Марем, Янис Карабельов, Милен Гамаков, Славчо Шоколаров, Димитър Велковски, Георги Йомов (79 - Филип Кръстев), Цветелин Чунчуков (82 - Илиан Мицански), Галин Иванов, Владислав Узунов (64 - Момчил Цветанов)

Жълти картони: Козмин Моци, Марселиньо (Лудогорец); Александър Александров, Владислав Узунов (Славия).