Йънг бойс

СЕЗОН 2018/19, Контроли, А отбор

Лудогорец удари шампиона на Швейцария

30 Юни 2018

Лудогорец победи шампиона на Швейцария Йънг Бойс с 2:1 в контрола, която бе последна за шампионите на лагера в Австрия. Орлите поведоха чрез Мисиджан в 11-ата минута, а в 34-ата минута Оаро изравни. Мисиджан се разписа за втори път в 53-ата минута.

Разградчани откриха резултата чрез Върджил Мисиджан още в 10-ата минута. Българският шампион организира великолепна скоростна атака, която премина през Сисиньо, Кешерю и Вандерсон. Последният намери холандеца отляво на наказателното, който след майсторски изстрел в далечния ъгъл не остави шанс на Вьолфи - 1:0 за Лудогорец.

В 29-ата минута Лудогорец като по чудо не стигна до втори гол. Кешерю овладя отлично пред границата на малкото наказателно поле и намери непокрития Вандерсон. Бразилецът стреля от 6-7 метра в близкия ъгъл, но нацели левия страничен стълб.

Пет минути по-късно швейцарците изравниха. Това стана чрез Оаро. Бившият футболист на ПСЖ и Бордо се извиси над всички след центриране от корнер и с глава направи 1:1.

В 44-ата минута Мисиджан проби отдясно и центрира в наказателното поле. Отбраната на Йънг Бойс изби, но топката попадна в Кампаняро. Последва силен шут на халфа, който Вьолфли изби.

Втората част започна по подобие на първата - със здрава битка и сериозни единоборства. Първи и през това полувреме удариха орлите. В 53-ата минута Марселиньо изведе Мисиджан очи в очи срещу Вьолфи и нападателят на българския шампион прокара топката между краката на вратаря за 2:1.

Само 120 секунди по-късно Лудогорец остана с 10 човека, тъй като Моци бе изгонен за нарушение пред наказателното поле. Въпреки това в 58-ата минута Вандерсон можеше да вкара трето попадение след самостоятелен пробив, но силният му удар от границата на наказателното поле бе избит от стража на швейцарците.

В 64-ата минута Кешерю като по чудо не вкара след изстрел от 3-4 метра, който Вьолфи инстинктивно спаси. Няколко секунди по-късно Кампаняро отправи мощен шут от 20 метра, но вратарят на Йънг Бойс отново изби.

Швейцарският шампион отговори с два опасни пробива през зоната на Натанаел. Първият бе спрян от доброто заставане на Форстър, а второто не намери футболист в жълто.

ЛУДОГОРЕЦ - ЙЪНГ БОЙС 2:1

1:0 Върджил Мисиджан (11')
1:1 Оаро (34')
2:1 Върджил Мисиджан (53')

ЛУДОГОРЕЦ:  Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Рафаел Форстър, Натанаел, Светослав Дяков (73 - Лукас Саша), Густаво Кампаняро, Марселиньо (73 - Якуб Шверчок), Върджил Мисиджан,  Вандерсон (67 - Жоао Пауло), Клаудио Кешерю (67- Георги Терзиев)

ЙЪНГ БОЙС, първо полувреме: Вьолфли, Шик, Фон Берген, Вютрих, Гарсия, Фащнахт, Ейбишер, Саного, Сюлеймани, Нгамельо, Оаро

ЙЪНГ БОЙС, второ полувреме: Вьолфли, Нсаме, Асале, Соу, Бертоне, Сандро, Тейшейра, Нуху, Лео, Сефери, Крониг