Мач център

СЕЗОН 2017/18, Първа лига, 35-ти кръг

Лудогорец изпусна Берое с децата

15 Май 2018

Талантите на Лудогорец изпуснаха борещия се за третото място Берое в Стара Загора . Мачът завърши 1:1.

Съставът на шампионите бе доста експериментален и в него имаше цели четирима юноши – Венци Керчев, Доминик Янков, Светослав Ковачев и Денислав Александров. От чужденците Херо разчиташе на Хорхе Броун, Рафаел Форстър, Лукас Саша, Яцек Гуралски и Якуб Шверчок.

В първите минути на срещата домакините се опитаха да наложат натиск върху странната защита на „орлите“. Мартин Камбуров излъга добре Рафаел Форстър отдясно и центрира остро, но Хорхе Броун изби. След това обаче по-интересните ситуации бяха пред вратата на Душан Перниш. Първо Денислав Александров изведе Якуб Шверчок сам срещу словашкия страж, но полякът не успя да спре добре топката. После пък Цветомир Панов проби отдясно и подаде към земя. Топката в крайна сметка се озова в Шверчок, чийто изстрел бе спрян от Павел Виданов.

В 17-ата минута Мартин Камбуров стреля опасно от фаул, но кълбото мина над вратата. Десет минути след това роденият в Канада талант Доминик Янков показа своя потенциал, като навърза защитата на Берое и би, но право в тялото на Перниш. Най-чистото положение за Берое в първата част се откри пред Рубен Бригидо. Той бе оставен сам от отбраната на гостите и стреля от воле след центриране на активния Милен Желев. Топката обаче не застраши по никакъв начин Хорхе Броун.

Второто полувреме започна със ситуация пред вратата на Берое. Лукас Саша напредна с топката в краката и изстреля истински снаряд към Перниш, който с трудност изби. След това словакът направи още едно спасяване, като този път отказа Якуб Шверчок. В 60-ата минута Доминик Янков бе близо до дебютния си гол в Първа лига, но ударът му срещна гредата.

Треньорът на Берое Александър Томаш пък хвърли всичко в атака, като извади от игра десния халф Милен Желев и пусна на неговото място нападателя Серджиу Негруц. В 65-ата минута логичното се случи и Лудогорец поведе в резултата. След добра атака Доминик Янков подаде на непокрития вляво Денислав Александров. Талантът стреля технично и след рикошет в гредата топката влезе в мрежата – 1:0 за „орлите“. Радостта на гостите обаче трая прекалено малко. След многоходова комбинация между Адамович, Цонев и Нергуц, топката се озова в Мартин Камбуров. За легендата не бе проблем отблизо до отбележи 203-я си гол в Първа лига.

Малко по-късно Шверчок можеше да донесе победата на Лудогорец. Първо той надбяга защитата, но си скъси ъгъла и Перниш улови удара му. Веднага след това пък Шверчок стреля силно, но словашкият страж пак бе на мястото си.

БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0  Денислав Александров (65')
1:1 Мартин Камбуров (67')

Берое: Душан Перниш, Георги Динков, Милен Желев (59 - Серджиу Негруц), Иван Бандаловски, Павел Виданов, Рубен Бригидо (91 - Емин Ахмед), Борислав Цонев, Матеус Леони, Мартин Райнов, Марко Адамович (85 - Никола Гавов), Мартин Камбуров

Лудогорец: Хорхе Брун, Цветомир Панов, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Венцислав Керчев, Доминик Янков (80 - Ерол Дост), Светослав Ковачев (92 - Томас Цвятков), Лукас Саша, Яцек Горалски, Денислав Александров (70 - Ивайло Климентов), Якуб Шверчок

Жълти картони: Борислав Цонев (Берое); Рафаел Форстър, Якуб Шверчок (Лудогорец).