ЦСКА-София

СЕЗОН 2017/18, Първа лига, 28-и кръг

Лудогорец с велик обрат над ЦСКА-София

6 Април 2018

Лудогорец изигра невероятен мач и обърна ЦСКА-София в мача за титлата. Пред невероятна публика на "Лудогорец Арена" шамипоните спечелиха с 3:2 и вече водят с шест точки пред основния си съперник. Гостите повеждаха на два пъти чрез Кирил Десподов и Рубен Пинто, но с попадения на Якуб Шверчок (2) и Клаудио Кешерю разградчани стигнаха до заслужени три точки и зарадваха екзалтираните си фенове, които нито за миг не спряха да подкрепят отбора. Успехът на Лудогорец можеше да е по-изразителен, но удари на Мисиджан и Кешерю срещнаха гредата.

Срещата започна равностойно, а първата опасна ситуация бе пред вратата на гостите. Тя дойде в 11-ата минута, когато Мисиджан пое топката отдясно, преодоля Чорбаджийски и след страхотен фалцов шут с десния крак нацели левия страничен стълб. ЦСКА-София отговори с шут на Рубен Пинто от двайсетина метра, но в аут. В 30-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата. Сисиньо изведе Мисиджан зад гърба на Манолев, холандецът пусна топката покрай излезлия Черниаускас, но тя се отклони в крака на Чорбаджийски и излезе в корнер. Пет минути по-късно Лудогорец изпусна нова отлична възможност. Натанаел центрира остро по земя, но Кешерю не успя да засече топката във вратата на метър пред голлинията. В тази ситуация румънецът можеше да вкара с десния крак, но предпочете да реализира атрактивно с пета с левия крак и пропиля от така наречените 100-процентови положения. Така дойде 45-ата минута, в която Лукоки извърши фаул срещу Тиаго пред наказателното поле. Зад топката застана Кирил Десподов, който след неспасяем шут откри резултата - 1:0 за ЦСКА-София.

На почивката Димитър Димитров извърши една смяна - на мястото на Джоди Лукоки се появи Якуб Шверчок. Имнно полякът изравни шест минути след появяването си в игра. Сисиньо изведе отлично Кешерю по дясното крило, румънецът центрира великолепно към Шверчок, който технично с левия крак не остави шанс на Черниаускас - 1:1.  "Орлите" бяха близо до пълен обрат в 55-ата минута, когато Кешерю изпълни великолепен фаул, но топката нацели дясната греда. За нарушението срещу Сисиньо пък Жеферсон получи жълт картон. Само минута по-късно Жеферсон блъсна грубо при спряла игра Дяков и логично напусна терена с втори жълт картон. В 61-ата минута гостите като по чудо не останаха с двама човека по-малко, след като Каранга извърши груб фаул срещу Натанал, но реферът Станислав Тодоров спести жълт картон на бразилеца, защото той вече имаше такъв малко по-рано. Вместо това Тодоров изгони Димитър Димитров от скамейката. Противно на логиката в 71-ата минута ЦСКА-София стигна до втори гол. Джеси проби по дясното крило и намери Рубен Пинто, който с премерен шут от 6-7 метра не остави шанс на Ренан - 1:2 за гостите. Последва лек спад в играта на Лудогорец, но след влизането на Кампаняро за сметка на Дяков домакините успяха да натиснат сериозно своя опонент. Именно аржентинецът бе близо до попадение в 80-ата минута, но параболичният му шут от границата на наказателното поле бе избит по брилянтен начин от Черниаускас. Нищо не бе в състояние да спаси ЦСКА-София в 85-ата минута, когато Натанаел центрира към Марселиньо, халфът свали за Кешерю и румънецът вкара за 2:2. Голът даде криле на орлите и в 88-ата минута те стигнаха до пълен обрат. Един от най-добрите на терена - Върджил Мисиджан, проби отляво и центрира към Шверчок, който изпревари Георгиев и с глава вкара второто си попадение в мача за крайното 3:2, превръщайки се в герой за своя отбор.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА-СОФИЯ 3:2

0:1 Кирил Десподов (45' +2)
1:1 Якуб Шверчок (51')
1:2 Рубен Пинто (72')
2:2 Клаудио Keшерю (85')
3:2 Якуб Шверчок (88')

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Козмин Моци, Игор Пластун, Светослав Дяков (80 - Густаво Кампаняро), Абел Анисе (18 – Яцек Горалски), Върджил Мисиджан, Натанаел, Сисиньо, Джоди Лукоки (46 -Якуб Шверчок), Марселиньо, Клаудио Кешерю

ЦСКА-СОФИЯ: Витаутас Черниаускас, Жеферсон, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Тиаго Родригес (68 - Александър Георгиев), Енрике Рафаел, Рубен Пинто, Кристиан Малинов, Кирил Десподов (56 - Едвин Джеси), Фернандо Каранга (68 - Жеан Бланко)

Жълти картони: Светослав Дяков, Върджил Мисиджан, Марселиньо, Якуб Шверчок (Лудогорец); Жеферсон, Николай Бодуров, Енрике Рафаел, Фернандо Каранга (ЦСКА-София).

Червени картони: Димитър Димитров (Лудогорец); Жеферсон (ЦСКА-София).