Мач център

СЕЗОН 2017/18, Контроли, А отбор

Лудогорец удари 2:0 Иртиш за четвъртата победа в Турция

31 Януари 2018

Димитър Димитров се смили над бившия си тим Иртиш. Шампионите биха с 2:0, като изпуснаха куп положения. Головете вкараха новото попълнение Якуб Шверчок (27) и Върджил Мисиджан (34). Двамата вече имат по три попадения от началото лагера в Турция и си личи, че ще се превърнат в кошмар за съперниковите защитници.

Иртиш се опита да изненада Лудогорец през първите минути и реши да натисне, но „орлите“ бързо взеха нещата в свои ръце и не ги изпуснаха до края на срещата. 20-ата минута Терзиев пропусна да се разпише, а след това изгоден шанс пропиля и Мисиджан.

Нещата си дойдоха на мястото в 27-ата минута, когато след изпълнение на кортер от Лукоки, Шверчок с глава прати топката в мрежата.

В 33-ата минута Калмъков спаси удар на Анисе, но след 60 секунди бе безпомощен при удар на Върджил Мисиджан, който се възползва от пас на Сисиньо.

Играта на Лудогорец не се промени и въпреки смените, а в медиите в Казахстан отчетоха, че играчите на Иртиш са били под класата на съперниците си и само са гледали от близо мача.

В 84-ата минута надеждата Светослав Ковачев проби мощно от ляво, влезе в наказателното поле, но бе проснат на земята от играч на Иртиш. Реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Кладиу Кешерю. Румънецът реши да изпълни технично в стил Андреа Пирло. Вратарят обаче не мръдна и хвана топката.

Срещата бе наблюдавана от селекционерът на Русия Станислав Черчесов. Бившият вратар разговаря с Димитър Димитров - Херо, както и изпълнителният директор на „орлите“ Ангел Петричев. Черчесов е в Турция, за да следи изявите на играчите, които влизат в сметките му.

Димитър Димитров пък не успя да използва вчера двама от основните си играчи. Светослав Дяков и Марселиньо се оплакват от леки травми. Затова Херо реши да ги пази, за да се възстановят напълно, за да не стане някоя беля преди мача с Милан на 15 февруари.

Освен това той реши Ренан да пази цял мач и не го смени на почивката, както бе в предишните контроли.

ЛУДОГОРЕЦ - ИРТИШ 2:0

1:0 Якуб Шверчок (27')
2:0 Върджил Мисиджан (35')

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Лукас Саша (79- Венцислав Керчев), Георги Терзиев (72- Козмин Моци), Игор Пластун (72- Рафаел Форстър), Сисиньо (72- Натанаел Пимента), Абел Анисе, Густаво Кампаняро (46- Яцек Горалски), Върджил Мисиджан (72- Светослав Ковачев), Вандерсон (85- Доминик Янков), Джоди Лукоки (72- Жоао Пауло), Якуб Шверчок (46- Клаудиу Кешерю)

Иртиш:  Калмъков, Шмидт, Кисцилин, Аврами, Галбаев, Шестаков, Гомес, Шабалин, Попадюк, Калинин, Вреди