Мач център

СЕЗОН 2017/18, Контроли, А отбор

Шверчок вкарва два за 3:1 над Балтика

29 Януари 2018

Новото попълнение на Лудогорец Якуб Шверчок реализира две попадения при успеха с 3:1 над шестия във Втора дивизия на Русия Балтика Калининград.

Наставникът Димитър Димитров-Херо остави в титулярния състав единствено Лукас Саша от предния мач срещу Кайрат (2:3) и пусна 10 нови. Впечатление направи, че сред тях имаше трима юноши – Даниел Наумов, Светослав Ковачев и Доминик Янков, а след почивката влезе и Венци Керчев.

Първата ситуация за гол беше в полза на Лудогорец. В 19-ата минута изведеният от Кешерю Светослав Ковачев видя удара си париран от защитника Логашов пред голлинията. Любопитно е, че отново най-активен през първата част беше Жоао Пауло. В 25-ата минута чудесен негов пробив отляво завърши с удар по земя за 1:0. Това бе четвъртото му попадение по време на зимната подготовка. Пак той в 39-ата минута принуди защитник на Балтика да чисти току пред голлинията.

На полувремето в състава на Лудогорец се появи Якуб Шверчок на мястото на основния си конкурент Клаудиу Кешерю. Полският голаджия прояви класата си в 61-ата минута, отбелязвайки с обръщане 2:0. Това бе първото негово попадение с екипа на Лудогорец след трансфера му от Заглембе. В 69-ата минута левият стълб спаси вратата на „орлите“ след удар с глава на руски футболист. Веднага след това припламнаха искри между Шверчок и Логашов, като руският футболист удари по лицето поляка от Лудогорец. Двамата получиха по един жълт картон, а после си стиснаха ръцете. В 73-ата минута Балтика върна един гол чрез Антон Кобялко, който се възползва от лошо изчистване на Натанаел. В самия край на мача хубава българска атака, започната от Светослав Дяков завърши с пас на Лукоки към Шверчок и полякът записа втория си гол със зеления екип за крайното 3:1 за разградчани. Любопитно е,че в състава на Балтика през второто полувреме се появи бившият играч на Дунав – таджикът Искендар Джалилов. Следващата контрола на Лудогорец е срещу казахстанския Иртиш, бивш тим на треньора Димитър Димитров-Херо. Тя ще се играе в сряда от 17,30 часа.

„Аз съм много щастлив. Победата е най-важната. Радвам се, че вкарах два гола. Получих добри асистенции за тях”, заяви Шверчок след срещата. „Адаптацията ми върви добре. С всеки мач ставаме все по-добри. Първият ми двубой не беше много силен, защото не бях тренирал от доста време. С всеки следващ мач ще се представям по-добре”, обеща за финал Шверчок.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЛТИКА 3:1

1:0 Жоао Пауло (25')
2:0 Якуб Шверчок (61')
2:1 Кобялко (73')
3:1 Якуб Шверчок (90')

ЛУДОГОРЕЦ: Даниел Наумов, Натанаел, Георги Терзиев, Козмин Моци, Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Жоао Пауло, Доминик Янков, Светослав Ковачев, Клаудиу Кешерю(46' - Якуб Шверчок)

БАЛТИКА: Помазан, Логашов, Крючков, Тимошин, Каленкович, Джалилов, Тишкин, Свежов, Магал, Касян, Голишев