Пирин

СЕЗОН 2017/18, Първа лига, 20-ти кръг

Лудогорец ще зимува на върха след 2:0 с Пирин

11 Декември 2017

Лудогорец ще зимува на върха на Първа лига, след като победи с 2:0 Пирин в Благоевград. Треньорът на домакините Милен Радуканов бе заложил на всичко най-добро, с което разполага, а бе попълнил групата с юноши. Колегата му Димитър Димитров бе дал почивка на повечето си титуляри, за да ги запази за гостуването на ЦСКА-София на 1/4-финал за Купата на България в четвъртък. Липсваха Сисиньо, Моци, Натанаел, Дяков, Марселиньо и Вандерсон.

Разградчани установиха превес и създадоха първото си положение още в 5-ата минута. Тогава Саша центрира отдясно, а акробатичният удар на Кампаняро бе спасен от Макенджиев. Шест минути след това Попев изпусна Лукоки, той би слабо и по чудо топката не влезе във вратата. След това и Кешерю бе близо до откриването на резултата, но не уцели очертанията. В 26-ата минута Гуралски прати снаряд към вратата на Пирин, но и този път Макенджиев изби. Малко по-късно Лукоки избута без топка Румен Сандев и бе декориран с жълт картон.

Лудогорец поведе в резултата в 31-ата минута. Клаудиу Кешерю бе точен от фаул. Той използва пропукването в стената, построена от Макенджиев и с лекота прати топката във вратата. След 120 секунди интригата в срещата приключи. Шампионите направиха бърза атака, Саша центрира отдясно, Кешерю отклони с глава към Лукоки, който без проблеми реализира за 2:0.

През втората част „орлите“ намалиха оборотите. Все пак само в рамките на 60 секунди, те можеха да стигнат до трето попадение, но Мисиджан и Кампаняро пропуснаха. Същото стори и резервата Вандерсон в 77-ата минута, с което приключиха интересните моменти в срещата.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Клаудиу Кешерю (31')
0:2 Джоди Лукоки (33')

Пирин: Благой Макенджиев, Юлиян Попев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Тодор Траянов, Антон Костадинов, Конър Хендерсън, Костадин Ничев, Димитър Благов, Станислав Костов, Радослав Кирилов.

Лудогорец: Хорхе Брун, Георги Терзиев, Игор Пластун, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Абел Анисе (74 - Марселиньо), Лукас Саша, Върджил Мисиджан (67 - Вандерсон), Джоди Лукоки, Александър Василев, Клаудиу Кешерю (83 - Жоао Пауло).

Жълти картони: Антон Костадинов (Пирин); Джоди Лукоки (Лудогорец).