23´ МИСИДЖАН
37´ МАРСЕЛИНЬО
74´ Ж. КИШАДА
84´ ЛУКОКИ
41´ ПОПАДИЙН (автогол)
Стадион "Градски", Русе

Дунав

СЕЗОН 2017/18, Първа лига, 6-ти кръг

Лудогорец громи Дунав в Русе

20 Август 2017

Лудогорец разгроми Дунав с 5:0 като гост в мач от шестия кръг на Първа лига. Шампионите имаха тотално превъзходство през целия мач и пропуснаха далеч по-изразителен успех.

Върджил Мисиджан откри резултата в 23-ата минута , след като се възползва от грешка на Попадийн. 2:0 направи Марселиньо в 37-ата минута. Той засече с глава отлично центриране на Джоди Лукоки отдясно. Четири минути преди края на първото полувреме резултатът в полза на Лудогорец стана класически. Добра атака отдясно завърши с центриране  на Сисиньо, след което Попадийн си отбеляза автогол.

В началото на втората част в рамките на няколко минути шампионите пропуснаха три положения чрез Мисиджан, Жоао Пауло и Марселиньо.

В 74-ата минута Лудогорец стигна до четвърти гол. Негов автор стана влезлият като резерва Жуниор Кишада. Бразилецът се възползва от грешка в защитата на Дунав и излязал сам срещу вратаря не сбърка. Пет минути преди последния съдийски сигнал и Лукоки записа името си сред голмайсторите, вкарвайки за 0:5. Холандецът бе изведен сам срещу Станислав Антонов и с техничен удар изпрати топката в мрежата.

ДУНАВ (РУСЕ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:5

0:1 Върджил Мисиджан (23')
0:2 Марселиньо (37')
0:3 Христо Попадийн (41') - автогол
0:4 Жуниор Кишада (73')
0:5 Джоди Лукоки (84')

Дунав: Станислав Антонов, Христофор Хубчев, Диян Димов (к), Михаил Милчев, Петър Патев, Васил Шопов, Христо Попадийн (46 - Олексей Ларин), Бирсент Карагарен (80 - Андреас Васев), Бранимир Костадинов (55 - Юлиян Ненов), Мирослав Будинов, Димитър Георгиев

Лудогорец: Хорхе Брун, Александър Василев, Козмин Моци, Георги Терзиев, Сисиньо (81 - Лукас Саша), Абел Анисе (77 - Густаво Кампаняро), Яцек Горалски, Върджил Мисиджан (64 - Жуниор Кишада), Марселиньо, Джоди Лукоки, Жоао Пауло

Жълти картони: Петър Патев, Христо Попадийн (Дунав); Александър Василев, Върджил Мисиджан (Лудогорец).