Несебър

СЕЗОН 2016/17, Втора лига, 22-ри кръг

Лудогорец 2 разгроми Несебър с 3:0

3 Април 2017

Лудогорец 2 разгроми в Разград „Несебър” в мач от 22-ия кръг на Втора лига. „Орлите“ влязоха в мача мотивирано и с действията си още в първите минути показаха, че няма да изпуснат трите точки.

Още в 5-ата минута вратарят на гостите със сетни сили извади удар на Томас Цвятков. Натискът на разградчани продължи и в 24-ата минута Александър Василев изведе Цвятков сам срещу вратаря. Този път нападателят не сгреши, но страничният рефер маркира засада и попадението бе отменено.

Четири минути по-късно от малък ъгъл Кристиян Димитров отправи плътен удар към вратата на „Несебър”, топката рикошира в защитник и се оплете в мрежата, 1:0 за „Лудогорец”.

В 33-ата минута един от най-дейните на терена Александър Василев от далеч изстреля истински снаряд, който порази целта за втори път, 2:0 за орлите. При този резултат завърши първото полувреме на двубоя.

През второто гостите опитаха да натиснат, за да отбележат поне почетен гол. Опасностите пред вратаря Симеонов обаче се изчерпаха с два удара на Яшар от фал, които не застрашиха сериозно вратата. "Орлите" обаче дебнеха за своя шанс да направят резултатът класически и този шанс се откри пред тях в 84-ата минута. Влезлият като смяна Олег Димитров бе изведен в коридор фронтално срещу вратаря. Първият му удар бе отбит, но той, с гръб към вратата направи добавка с пета и реализира третото, последно попадение в мача.

В даденото от съдията продължение Василев можеше да оформи каре голове в мрежата на „Несебър”, той прехвърли и вратаря на гостите, и вратата.

„Лудогорец” 2 игра в състав: Васил Симеонов, Кристиян Димитров, Светослав Ковачев, Томас Цвятков, Славчо Шоколаров, Антонио Георгиев, Ивайло Климентов, Кристиян Григоров, Петър Петров, Преслав Петров, Александър Василев. В игра като смени влязоха още Олег Димитров, Денислав Александров и Андриан Димитров.