ЦСКА-София

СЕЗОН 2016/17, Първа лига, 26-ти кръг

Лудогорец удари ЦСКА-София на "Българска армия"

2 Април 2017

Лудогорец победи с лекота ЦСКА-София с 2:0 при гостуването си на "Българска армия". Въпреки че от лагера на домакините се заканваха преди срещата и започнаха двубоя много грубо, това не притесни играчите на Георги Дерменджиев и те вече водят с 16 точки пред втория Левски и с цели 21 пред ЦСКА-София.

"Орлите" стигнаха до попадение в 28-ата минута. Тогава Козмин Моци с глава се възползва от подаване на Вандерсон от фаул и майсторски прати топката в мрежата на Георги Китанов. В 31-ата минута домакините организираха атака, като Кулма намери Недялков, който от своя страна подаде към връхлитащия Десподов, но той шутира над вратата. Само 180 секунди по-късно ЦСКА-София изпусна най-добрата си възможност през първата част, като Рубен Пинто стреля от границата на наказателното поле, но точно във вратаря Ренан. В 41-ата минута Лудогорец нанесе втори удар. Йордан Минев се пребори за топката, която попадна в Марселиньо, Той изведе великолепно Вандерсон с левия крак, откъснал се през центъра сам срещу Китанов, последва подаване към Кафу и последният вкара в празната врата за 2:0.

Малко по-късно грубостите взеха връх, като Бумал влезе брутално в краката на Лукас Саша, но за късмет на халфа на "орлите", той не бе уцелен в коляното. В 52-ата минута ЦСКА-София можеше да се върне в двубоя. Тогава Натанаел закъсня да се изтегли и покри засада, Каранга излезе сам срещу Ренан, но вратаря на Лудогорец спаси. Последва подаване на Арсенио отново към Каранга, но таранът на домакините не можа да реализира. В 60-ата минута Лудогорец като по чудо не вкара трето попадение. Кешеру се откъсна зад защитата на ЦСКА-София и подаде не много добре към оставения сам Кафу. Бразилецът не успя да овладее добре топката, за да шутира фронтално срещу Китанов, което щеше да е почти сигурен трети гол.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Козмин Моци (28')
0:2 Джонатан Кафу (41')

ЦСКА-СОФИЯ: Георги Китанов, Антон Недялков, Николай Бодуров, Божидар