Ботев (Пд)

СЕЗОН 2016/17, Първа лига, 15-ти кръг

Лудогорец дръпна на Левски с шест точки след 3:1 над Ботев в Коматево

26 Ноември 2016

Шампионът Лудогорец дръпна с 6 точки на Левски и чака спокойно дербито между двата тима в сряда след  11-а поредна победа. „Орлите“ минаха с 3:1 през Ботев в Коматево, въпреки че треньорът Георги Дерменджиев пусна състав, в който личаха имената на резерви като Пластун, Кампаняро, Лукоки и Кишада. Нямаше ги Марселиньо и Моци, а Кешерю бе резерва.

Още в 3-ата минута след груба грешка на Крум Стоянов, Джоди Лукоки се възползва и матира Георги Георгиев с хубав фалцов удар. Това бе първи гол за крилото в родния елит. При ответната атака „канарчетата“ можеха веднага да изравнят, като Жоао Пауло остана очи в очи срещу Владо Стоянов, но стражът не позволи да бъде преодолян след добра намеса. В 9-ата минута пловдивчани обаче не сбъркаха, като след нова контра, поета от Тодор Неделев и пас към Жоао Пауло, бразилецът бе хладнокръвен и вкара за 1:1. След двете попадения играта се закучи в центъра и преобладаваха единоборства. В средата на първата част Омар Косоко намери отляво Иван Стоянов, който пробва да прехвърли стража на гостите Стоянов, но неуспешно. В 26-ата минута Кишада напредна през центъра и стреля, но в последния момент Георги Георгиев с върха на пръстите предотврати опасността и изби. Тимът на Николай Киров отговаряше чрез контри, като Жоао Пауло от границата на наказателното поле можеше да реализира, но вместо да шутира не насочи правилно топката и кълбото излезе в аут. Играта на Ботев беше затворена, но с две-три подавания „канарчетата“ стигаха до Владо Стоянов, като повечето опасности не бяха случайни. Серкан Юсеин пробва и удар отдалеч, но отново Стоянов се намеси.

След почивката пред Омар Косоко се откри възможност, но до гол така и не се стигна. Шампионите отговориха с две добри положения на Лукоки и Вандерсон. Тупалка на Натанаел пък можеше да попадне в мрежата зад Георги Георгиев. Тимът на Георги Дерменджиев изпусна и златен шанс в 62-ата минута, като от два метра Кишада и Лукоки не се разбраха кой да вкара в мрежата и топката излезе в аут. Лудогорец натика „жълто-черните“ в половината им и това даде резултат, като в 69-ата минута Джоди Лукоки бе изведен отдясно и стреля, но вратарят на Ботев изби майсторски в ъглов удар. Все пак минута по-късно „канарчетата“ капитулираха, след фамозен параболичен удар на Кампаняро от около 25 метра. Това бе дебютно попадение за бразилеца с екипа на „орлите“ в Първа лига. Десет минути по-късно Йордан Минев отдясно проби и пусна успореден пас към резервата Кешерю, който от малкия пеналт фиксира крайното 3:1 с десния крак. В продълженията Наско Милев можеше да намали резултата, но от малък ъгъл стреля в аут.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

0:1 Джоди Лукоки (3')
1:1 Жоао Паоло (9')
1:2 Густаво Кампаняро (70')
1:3 Клаудиу Кешеру (79')

Ботев: Георги Георгиев, Цветомир Панов, Даниел Златков, Стенио, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Меледже Омнабес, Тодор Неделев, Иван Стоянов (72 - Даниел Кутев), Омар Косоко (82 - Кристиан Добрев), Жоао Паоло (87 - Наско Милев)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Натанаел, Хосе Луис Паломино, Игор Пластун, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро, Жуниор Кишада (73 - Клаудиу Кешеру), Вандерсон (85 - Абел Анисе), Джоди Лукоки (86 - Върджил Мисиджан), Джонатан Кафу

Жълти картони: Георги Георгиев, Даниел Затков, Стенио, Наско Милев (Ботев); Жуниор Кишада, Натанаел (Лудогорец)