Стадион "Цървена Звезда", Белград

СЕЗОН 2016/17, Шампионска лига, 3-ти предварителен кръг

„Лудогорец“ проведе официална тренировка под проливен дъжд в Белград

2 Август 2016

Под проливен дъжд се проведе официалната тренировка на „Луогорец“ в Белград. Точно в 20,00 ч. местно време Георги Дерменджиев изведе футболистите на терена на стадион „Райко Митич“. Заниманието продължи близо час. Днес по обяд наставникът на шампионите ще определи титулярния състав за реванша с Цървена звезда от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Групата на „Лудогорец“ пристигна в Белград с чартърен полет в понеделник по обяд. Отборът и придружаващите ги лица се настаниха в хотел „Холидей Ин“, който бе дом на отбора и при предишните гостувания в сръбската столица през 2013 и 2014 г.

„Лудогорец“ се прибира в България в сряда. Самолетът от Белград се очаква да кацне на летището във Варна в 15,00 ч.

„Лудогорец“ заминава за Белград в понеделник по обяд

31 Юли 2016

„Лудогорец“ заминава за Белград в понеделник по обяд с чартърен полет от Варна. Самолетът на българската делегация ще излети в 12,30 ч. Реваншът с Цървена звезда от III предварителен кръг на Шампионската лига е във вторник (2 август) от 21,30 ч. българско време на стадион „Райко Митич“. В понеделник „Лудогорец“ ще проведе официална тренировка в 20,00 ч. местно време (21,00 ч.), а половин час по-рано треньорът Георги Дерменджиев ще даде пресконференция.

ПФК „Лудогорец“ напомня, че всеки, който желае да си купи входен талон за трибуната, където ще бъдат настанени привържениците на тима по време на двубоя срещу Звезда, може да направи заявка за такъв на имейл accounts@ludogorets.com или да се обади на телефон +359 876 19 45 05. Билетът ще бъде получен на място в сръбската столица.

Привържениците на петкратните шампиони , които пътуват организирано до Белград, ще могат да се снабдят с билети непосредствено преди мача пред вход 20 на югоизточната трибуна на стадион „Райко Митич“. Клубът е осигурил човек, който ще асистира на феновете при закупуването на входни талони в Белград от понеделник на обяд. Повече информация на телефон +359 876 19 45 05 .

„Лудогорец“ се прибира в България в сряда. Чартърът от сръбската столица ще кацне във Варна около 15,00 ч.

2:2! Лудогорец остави интригата за реванша със Звезда

26 Юли 2016

Лудогорец завърши 2:2 домакинството си на Цървена звезда в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. През първата част „орлите“ играха много добре и поведоха чрез Кафу, но след почивката сръбският гранд стигна до пълен обрат с попадения на Катай и Канга. Все пак Кешерю изравни малко след появяването си в игра.

Треньорът на нашите Георги Дерменджиев бе заложил на състава, победил с 3:0 Младост Подгорица в реванша. На вратата започна Владислав Стоянов. Пред него действаха Йордан Минев, Козмин Моци, Игор Пластун и Натанаел. Редом до капитана Светослав Дяков излезе Лукас Саша. На върха на атаката отново стартира Джонатан Кафу, дейно подпомаган от Вандерсон, Марселиньо и Джоди Лукоки. Миодраг Божович изненадващо остави на пейката Уго Виейра, вкарал 21 гола през миналия сезон. Титулярно място получи бившият аржентински национал Пабло Моуче, както и асът на тима Александър Катай, който е пред трансфер в испанския Селта.

След здрава битка в центъра в първите минути, дебютното положение в срещата се откри пред Марселиньо. В 11-ата минута Лукас Саша центрира отлично към родния национал. Той обаче вместо да овладее, би с глава неточно. В 15-ата минута „орлите“ искаха дузпа за нарушение на Рендулич срещу Марселиньо. Реферът Стрьомбергсон обаче даде жълт картона на техничаря за симулация. След силните минути за домакините, дойде ред и на Катай да застраши Владо Стоянов, но стражът се справи. До 25-ата минута футболистите на Георги Дерменджиев стояха доста по-добре на терена и впечатлиха с няколко красиви атаки. При една бърза контраатака, топката се озова във Вандерсон, който би технично, но в аут. В 31-ата минута Марселиньо би от 20 метра, но рикошет спаси вратаря на сърбите.  Секунди по-късно Лукоки финтира бранител на гостите, но изстрелът му бе слаб. В 43-ата минута шампионите поведоха в резултата. Моци подаде на Кафу, който направи феноменален рейд, преминавайки постепенно през Ибанес и Фибел, след което хладнокръвно подмина Кахриман и прати топката е мрежата – 1:0. Малко по-късно Лукоки можеше да удвои, но с глава би в аут.

Втората част започна кошмарно за „орлите“. Опитът за изкуствена засада не успя. Катай бе оставен напълно непокрит, напредна, след което финтира Пластун и Дяков и прати топката в мрежата на Стоянов – 1:1. В 59-ата минута европейският шампион за 1991 г. можеше да стигне до обрат, но Моуче не успя да засече центриране на Славолюб Сърнич. Разградчани отговориха чрез изстрел на Лукас Саша, който мина на сантиметри от вратата на Кахриман. Малко по-късно Марселиньо направи добър пробив и подаде на Вандерсон, но отново късметът не бе на страната на домакините и топката излезе в аут. „Звездашите“ стигнаха до пълен обрат в 67-ата минута. След грешка в средата на терена, топката се озова в Гейлор Канга, който с невероятен удар препарира Стоянов – 2:1 за сърбите.

Секунда по-късно на терена се появи голмайстора на „орлите“ Клаудиу Кешерю, Именно румънският национал, участвал на Евро 2016 изравни резултата в 77-ата минута. Козмин Моци изпълни бързо пряк свободен удар, а Кешерю от малък ъгъл вкара топката в мрежата на Кахриман – 2:2. До края на срещата обръча пред вратата на сърбите се затегна, но до трети гол шампионите не успяха да стигнат. Реваншът е другия вторник от 21,30 часа на „Райко Митич“.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2