Стадион "Ембах", Австрия

СЕЗОН 2016/17, Контроли, А отбор

Лудогорец наказа шампиона на Грузия

26 Юни 2016

Лудогорец постигна престижен успех, побеждавайки с 3:0 носителя на КНК за 1981 г. Динамо Тбилиси. Трябва да се отбележи, че мачът се игра при тежки атмосферни условия и непрестанен проливен дъжд през първото полувреме. Головете вкара двама бразилци – Кафу (2) и Жуниор Кишада. Това бе четвърти пореден успех за шампионите в летните им контроли.

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев заложи на най-доброто, с което разполага към днешна дата. В игра след два месеца лечение на контузия се завърна канадският страж Милан Борян. Козмин Моци, който само преди няколко дни бе част от състава на Румъния на Евро 2016, също започна като титуляр. Любопитното е, че в четвърти пореден двубой като централен нападател игра Джонатан Кафу. Нямаше го контузения Натанаел. В състава на Динамо (Тбилиси) пък личеше името на бившата звезда на Черно море Матия Курьор, който започна като титуляр. След почивката в игра се появи и ексхалфа на Локо (Пд) Стефан Велев.

Срещата започна с териториален натиск на Лудогорец. След едва стотина секунди Вандерсон стреля добре, но вратарят на грузинците Скрибе улови. Малко по-късно Парунавшвили би, но за Борян проблеми нямаше. „Орлите“ отговориха с добра атака. След центриране на Марселиньо от дясно, топката стигна до Вандерсон в наказателното поле, но ударът и този път не сполучи. В 14-ата минута Тсинсадзе пробва Борян с мощна тупалка, но вратарят хвана без проблеми. Десетина минути по-късно Вандерсон отне топката от защитник на Динамо и подаде към непокрития Марселиньо. Точно преди да нанесе головия удар обаче българския национал бе изпреварен от Парунавшвили. В 25-ата минута Светослав Дяков даде чудесен извеждащ пас към Джонатан Кафу. Останал сам срещу стража Скрибе бразилецът пробва да го прехвърли, но неуспешно. Малко по-късно обаче Кафу успя да открие резултата. Направи го именно с прехвърлящ удар, който хвана неподготвен Скрибе – 1:0. В 34-ата минута Кафу затвърди отличното си представяне в контролите с ново попадение. Марселиньо му подаде технично, той спря топката с десния крак, а с левия я прати в мрежата за 2:0. В последната минута на първата част грузинците бяха близо до намаляване на резултата. Тсинсадзе стреля от фаул и нацели гредата.

Резервата Жуниор Кишада, направи преднината на „орлите“ класическа в 55-ата минута. От около 20 метра той би хубав фалцов удар, който не остави шансове на вратаря на Динамо Тбилиси за 3:0. Завърналият се след лечение на контузия Върджил Мисиджан можеше да вкара и четвърти гол в 83-ата минута. Тогава той размени добре подавания с Кишада, но би право в тялото на вратаря Ломая.

Следващата контрола на Лудогорец е в сряда срещу Динамо Москва.

Съставът на Лудогорец: Милан Борян, Сисиньо, Игор Пластун (46 - Георги Терзиев), Козмин Моци (83 - Венцислав Керчев), Йордан Минев (46 - Витиня), Светослав Дяков (46 - Абел Анисе), Лукас Саша, Вандерсон (62 - Върджил Мисиджан), Марселиньо (46 - Кишада), Джоди Лукоки (85 - Светослав Ковачев), Джонатан Кафу (71 - Цветелин Чунчуков)