Черно море

СЕЗОН 2011/12, A група, 6-ти кръг

„Лудогорец” се върна на 2-то място с победа над „Черно море”

18 Септември 2011

Пета поредна победа записа „Лудогорец” от началото на първенството. Този път тя е още по-сладка, защото бе изкована на негостоприемния стадион „Тича” във Варна.
В дербито на най-добре представящите се извънстолични клубове, „Лудогорец” победи „Черно море” с 1:0.
Михаил Александров донесе напълно заслужената победа за тима на Лудогорието с гол в 72-та минута. Така "Лудогорец" се върна на второто място във временното класиране на две точки след лидера ЦСКА
За "моряците" това поражение бе първото на собствен терен и второ поредно след загубата от „Литекс”.
По мнението на специалистите „Лудогорец” категорично надигра противника си чрез надмощие на терена, след относително статично първо полувреме, изпълнено с единоборства и надлъгване. Футболистите на „Лудогорец” показаха страхотна тактическа дисциплина и изчакаха своя победен момент. Момчетата на Ивайло Петев показаха хъс и не само, че доминираха в единоборствата, но и не позволиха на "Черно море" да застраши сериозно вратата им.
Двубоят във Варна бе наблюдаван от повече от 500 верни фенове на футбола от Лудогорието, които отново пропътуваха разстоянието, за да подкрепят любимия си тим. Привържениците на "орлите" дори успяха на моменти да заглушат скандиранията на местните запалянковци, които се славят като темпераментна публика. Щастливите фенове от Разград направиха шествие в града, след като се върнаха от Варна.

Съставът на Лудогорец: Голубович, Минев, Гулдан, Барт, Шоко, Генчев, Дяков, Марселиньо (Дюлгеров 90'), Стоянов (Иванов 46'), Александров (Атанасов 80'), Гъргоров