Репортаж 2 Ноември 2013

Лудогорец отново на върха след разгром над Славия

Лудогорец разгроми Славия с 4:0 и отново е едноличен лидер в класирането на NEWS 7 футболно първенство.

Лудогорец разгроми Славия с 4:0 и отново е едноличен лидер в класирането на NEWS 7 футболно първенство. Шампионите вече водят с три точки пред Литекс, който по-рано в събота загуби с 1:2 гостуването си на Ботев в Пловдив.

В Разград Лудогорец беше пълен господар на терена и можеше да постигне далеч по-изразителна победа. Роман Безяк изигра поредния си силен мач и заби нови два гола. Словенският национал се разписва в трети мач поред. Преди това Безяк отбеляза четири попадения на Любимец и едно на Черноморец. Другите два гола във вратата на "белите" бяха дело на Марселиньо и Дани Абало.

Заради проблеми с контузени футболисти Стойчо Стоев бе принуден да направи вътрешни рокади. Като централен защитник на мястото на възстановяващия се Александър Барт започна капитанът Светослав Дяков. В центъра на полузащитата действаха Ешпино и Митчел Бургзорг. През второто полувреме в игра се появи Георги терзиев, който до момента нямаше мач за Лудогорец. Капитанът на младежкия национален отбор влезе на мястото на Козмин Моци и доигра двубоя в партньорство със Светослав Дяков. Срещата на "Лудогорец Арена" пропуснаха Барт, Йордан Минев, Христо Златински, Жуниор Кайсара и Теро Мантула. Очаква се всички те да бъдат възстановени за сблъсъка с Черноморец (Одеса) от Лига Европа в четвъртък.