Репортаж 30 Октомври 2013

Лудогорец с първа победа над Черноморец в Бургас

Лудогорец постигна първа победа в историята си като гост над Черноморец.

Лудогорец постигна първа победа в историята си като гост над Черноморец. Шампионите удариха 2:0 "акулите" в Бургас, но остават втори след успеха на Литекс над Локо (Сф) по-рано в сряда. Роман Безяк откри резултата в края на първото полувреме, след като засече с глава центриране на Върджил Мисиджан отдясно. Холандецът покачи на 0:2 в 59-ата минута, след като се възползва от грешка на вратаря Ник Дашев.

Лудогорец имаше превъзходство през всичките 90 минути и можеше да постигне далеч по-изразителна победа. Няколко пропуска на Иван Стоянов обаче лишиха "орлите" от това. Черноморец пък игра открито и през второто полувреме на два пъти затрудни сериозно Владислав Стоянов. Вратарят на шампионите обаче отново бе блестящ и спаси всичко.

Домакините завършиха мача с девет души. Първо, в 63-ата минута Яни Пехливанов получи втори жълт картон. Две минути преди последния съдийски сигнал реферът Георги Йорданов изгони Николай Павлов за груб фаул срещу Роман Безяк.

Черноморец – Лудогорец 0:2

0:1 Безяк (41)
0:2 Мисиджан (59)

Черноморец: 1.Ник Дашев, 3.Траян Траянов (44-26.Николай Павлов), 8.Милен Гамаков, 10.Марко Родригес-Маркиньо, 13.Наджиб Амари (72-25.Крум Стоянов), 20.Яни Пехливанов, 23.Чико Гомес, 30.Лъчезар Балтанов, 44.Венелин Филипов, 87.Карлос Фонсека (27-7.Mилчо Ангелов), 90.Петър Атанасов
Треньор: Димитър Димитров

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 20.Шоко, 27.Козмин Моци, 80.Жуниор Кайсара (46-77.Витиня), 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяков, 8.Фабио Ешпиньо, 73.Иван Стоянов (73-17.Даниел Абало), 84.Марселиньо, 93.Върджил Мисиджан, 9.Роман Безяк
Треньор: Стойчо Стоев

Съдия: Георги Йорданов

Жълти картони: Яни Пехливанов, Петър Атанасов (Черноморец)

Червени картони: Яни Пехливанов (63-Черноморец), Николай Павлов (88-Черноморец)