Репортаж 31 Юли 2013

Страхотен Лудогорец обърна Партизан (видео)

Лудогорец изигра втори изключително силен мач в квалификациите на Шампионската лига.

Лудогорец изигра втори изключително силен мач в квалификациите на Шампионската лига. След като преди седмица победи с 3:0 Слован, в сряда вечер "орлите" обърнаха от 0:1 до 2:1 Партизан и запазват страхотни шансове за класиране в плейофа на най-комерсиалния футболен турнир в света.

На препълнения "Лудогорец Арена" момчетата на Стойчо Стоев имаха превъзходство белградския гранд, който в Разград изигра своя мач №200 в евротурнирите. Преди почивката чистите положения пред двамата вратари липсваха. Роман Безяк бе най-близо до откриване на резултата, но от чиста позиция не успя да преодолее Милан Лукач. Играчите на Партизан пък се задоволиха с далечни удари и разигравания през центъра, които не затрудниха Владо Стоянов и защитата пред него.

В началото на втората част гостите от Белград откриха резултата. Саша Маркович се възползва от подаване на Шчепович и накара Владо Стоянов да вади топката от мрежата. Лудогорец се вхърли да изравнява и попадението не закъсня. Пет минути по-късно Иван Стоянов намери Марселиньо, чийто удар се оказа неспасяем за Лукач. Шампионите продължиха да играят с огромно желание и натикаха Партизан в наказателното поле. Превесът на "орлите" бе материализиран с втори гол. В 66-ата минута Михаил Александров бе изведен в отлична позиция сам срещу Лукач, влезлият като резерва халф финтира вратаря на сърбите и на празна врата вдигна 6500 зрители на крака. Пет минути преди последния съдийски сигнал гостите останаха с човек по-малко. Йоич получи втори жълт и червен картон за фаул срещу Ешпиньо. Именно португалецът пропусна "златен" шанс за Лудогорец малко след това. Халфът получи топката в наказателното поле, освободи се отлично от защитник и стреля с десния крак, но Лукач блестящо спаси.

Така битката ще се реши на реванша в Белград идния вторник.