Репортаж 21 Юли 2013

Лудогорец започна първенството със загуба (видео)

Шампионът Лудогорец започна новото първенство със загуба. "Орлите" паднаха с 0:1 от Любимец в едноимения град.

Шампионът Лудогорец започна новото първенство със загуба. "Орлите" паднаха с 0:1 от Любимец в едноимения град. Единственото попадение в актива на новака в NEWS 7 футболно първенство отбеляза Самир Аясс в 10-ата минута. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле пред Владислав Стоянов и останал в чиста позиция изпрати топката в мрежата. Малко след това стражът на "орлите" се намеси решително, като предотврати втори гол в собствената си врата. Стоянов изби в корнер коварен прехвърлящ удар на Майкъл Тевия. Четири минути преди края на първото полувреме шансът не бе с Лудогорец. Удар на Жуниор Кишада срещна гредата, а секунди след това Димо Бакалов не успя при добавката.

През второто полувреме Ивайло Петев пусна в игра Роман Безяк, Мирослав Иванов и Себастиян Ернандес. Шампионите обаче така и не успяваха да стигнат до изравнителния гол, въпреки че имаха териториално превъзходство. В 72-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. Козмин Моци получи червен картон за фаул на линията на пеналта срещу Георги Чакъров. Дори с човек по-малко "орлите" продължиха да натискат, но така и не успяваха да стигнат до чисти положения пред Цветан Димитров.

ЛЮБИМЕЦ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Аясс 10'

Любимец: 12. Цв. Димитров, 5. Панов, 4. Николов, 21. Копаранов, 13. Величков, 15. Т. Колев, 6. Аясс, 8. Тевиля, 7. Огнянов, 9. Будинов (Мунин), 10. Чакъров
Треньор: Веселин Великов

Лудогорец: 21. Стоянов, 20. Шоко, 25. Минев, 4. Мантула, 27. Моци, 23. Златински , 8. Ешпиньо (Ернандес), 84. Марселиньо, 19. Бакалов, 17. Абало (Иванов), 11. Кишада (Безяк)
Треньор: Ивайло Петев

Съдия: Георги Димитров

Стадион: Градски стадион, Любимец

Жълти картони: Будинов (Любимец), Ешпиньо