Репортаж 18 Юли 2013

Лудогорец допусна обрат срещу Слован

Лудогорец загуби с 1:2 от Слован гостуването си в Словакия. Мачът на стадион "Пасиенки" в Братислава започна лошо за шампионите.

Лудогорец загуби с 1:2 от Слован гостуването си в Словакия. Мачът на стадион "Пасиенки" в Братислава започна лошо за шампионите. В самото начало се контузи новото попълнение Мишел Платини и Ивайло Петев бе принуден да го замени с Роман Безяк. Въпреки това "орлите" стояха добре на терена и почти през целия мач по-често играеха с топката. До почивката чистите голови положения липсваха. Веднъж се прояви Владо Стоянов, който спаси опасен удар отблизо на Хлоховски. Две минути преди края на първото полувреме Иван Стоянов пък не успя да се възползва от удобен фаул и изпрати топката в аут.

В началото на втората част Слован натисна, но отбраната на Лудогорец действаше добре и не позволи на противника да стигне до чисти възможности. Така дойде 65-ата минута, когато шампионите поведоха. Тогава Златински изпълни фаул много добре, вратарят Путночки изби в краката на Теро Мантула, който направи добавка за 0:1. Минута след това реферът отсъди дузпа за домакините и показа жълт картон на Козмин Моци. Владо Стоянов обаче спаси шута на Форщ и резултатът остана същият. Девет минути преди края Слован остана и с човек по-малко. Грендел получи втори жълт картон за фаул срещу Дяков. В 87-ата минута шампионът на Словакия стигна до 1:1. Халенар изненада Стоянов с коварен удар. В даденото от рефера продължение отново Халенар донесе победата на Слован. Този път нападателят се разписа от дузпа, отсъдена да нарушение на Владислав Стоянов срещу Пелтиер.

СЛОВАН (БРАТИСЛАВА) - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

0:1 Теро Мантула 65
1:1 Юрай Халенар 87
2:1 Юрай Халенар 90+2

СЛОВАН: 30. Путночки, 2. Йосимов, 16. Горосито, 21. Колчак, 8. Грендел, 10. Жофчак-капитан (6-Хлоховски, 65-Лестер Пелтиер), 11. Милинкович, 12. Мешжарос, 18. Багайоко, 6. Форщ (75-Юрай Халенар), 17. Кладрубски
Треньор: Самуел Словак

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Вл. Стоянов, 4. Мантула, 25. Минев, 27. Моци, 80. Кайсара, 8. Ешпиньо, 18. Дяков-капитан, 23. Златински, 17. Дани Абало (52-Михаил Александров), 73. И. Стоянов (75-Димо Бакалов), 99. Платини (9-Роман Безяк)
Треньор: Ивайло Петев

Жълти картони: Иржи Кладрубски, Ерик Грендел, Кладрубски (Слован); Светослав Дяков, Димо Бакалов, Владислав Стоянов (Лудогорец)