Репортаж 29 Юни 2013

Лудогорец започна със загуба контролите в Австрия (видео)

Лудогорец започна със загуба контролните мачове в Австрия. Шампионите паднаха с 1:3 от хърватския Риека в мач, игран на стадиона в Хермагор.

Преди почивката двубоят бе равностоен, като хърватите реализираха първото си голово положение. В 22-ата минута нападателят Шарбини се разписа. Той получи топката в дълбочина и с прехвърлящ удар я изпрати зад Владислав Стоянов. Малко след това Бенко от Риека бе близо до второ попадение, но ударът му срещна гредата.

Хърватският тим поведе с 0:2 в 58-ата минута. Тогава Марселиньо загуби топката от Аяй, последният намери Алиспахич в наказателното поле и бившият играч на Динамо (Загреб) надигра Владислав Стоянов. В 69-ата минута Риека стигна до трето попадение. Аяй получи топката в пеналта на Лудогорец, премина през Стоянов и на празна врата не сбърка. Девет минути преди последният съдийски сигнал шампионите отбелязаха почетно попадение от дузпа. Негов автор стана Марселиньо. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Жуниор Кишада. Малко след това пред Лудогорец се отвори нова възможност, но влезлият като резерва Неманя Милисавлевич се засуети и не уцели празната врата, след като бе преминал през вратаря Мансе.

Следващата контрола на Лудогорец на австрийска земя е на 2 юли. Тогава съперник ще бъде носителят на купата на Румъния Петролул.

Лудогорец - Риека 1:3

Стадион в Хермагор, 50 зрители

Лудогорец: Вл. Стоянов, Минев (70 Шоко), Барт (46 Мантула), Моци, Кайсара (62 Витиня), Дяков (к) (73 Костадинов), Златински (67 Бургзорг), Александров (73 Милисавлевич), И. Стоянов (46 Иванов), Ернандес (46 Марселиньо), Безяк (46 Кишада)
Треньор: Ивайло Петев

Риека: Варгич (46 Мансе), Томечак (80 Бораш), Кнежевич (к), Марич (73 Лешковеч) Шкаработ (59 Югович), Покривач (46 Брезовец), Малеш, Квржич (46 Аяй), Алиспахич (59 Чулина), Шарбини, Бенко (73 Зломислич)
Треньор: Матияш Кек

Голмайстори: 0:1 Шарбини (22), 0:2 Алиспахич (57), 0:3 Аяй (69), 1:3 Марселиньо (81)

Жълти картони : Златински, Мантула, Моци, Марселиньо (Лудогорец), Брезовец (Риека)

Съдия: Мартин Бегуш