Академия 20 Октомври 2024

Лудогорец III би с 4:0 Спартак II (Варна)

Третият отбор на Лудогорец записа петата си победа в Трета Североизточна лига. Този път юношите на „орлите“ надвиха с 4:0 Спартак (Варна). Те...

Третият отбор на Лудогорец записа петата си победа в Трета Североизточна лига. Този път юношите на „орлите“ надвиха с 4:0 Спартак (Варна). Те гостуваха на своя опонент за срещата от X шампионатен кръг.

През първото полувреме младите “орли” демонстрираха добра игра и поведоха с 2:0. Резултата в 25-тата минута откри Христиан Атанасов, който оползотвори добра атака на своя тим. За попадението спомогна и асистенция на Кристиян Николов. Второто попадение бе реализирано също от Христиан Атанасов, който прати топката в мрежата на Спартак с удар от воле извън наказателното поле. Красивият му гол оформи 2:0, при който резултат двата отбора се оттеглиха на почивката. Петър Кирев се размина с попадението, сред като ударът му срещна гредата.

След подновяването на играта Елисей Съров направи резултата класически в 65-тата минута. Янко Ажлани бе точен за крайното 4:0 в 78-та минута. До гола се стигна след асистенция на Мартин Станчев.

Пред отбора от Разград се откриха и други възможности, с които да запишат още по-убедителна победа, но които останаха нереализирани.

“Поздравявам отбора за изразителната победа. Най съм доволен от играта на отбора във фаза атака”, заяви старши треньорът на Лудогорец III Мартин Цирков.

Следващата седмица неговият отбор го чака почивка от шампионатната програма.