Академия 13 Октомври 2024

Елитните Лудогорец U17 записаха победа с 2:0 срещу Славия (София)

Елитните играчи на Лудогорец U17 записаха победа с 2:0 срещу Славия (София). Мачът от IX кръг в първенството за юноши се изигра в комплекс "Гнездо на...

Елитните играчи на Лудогорец U17 записаха победа с 2:0 срещу Славия (София). Мачът от IX кръг в първенството за юноши се изигра в комплекс "Гнездо на оррли".

Домакините демонстрираха превъзходство на терена и през двете полувремена. Те поведоха в резултата в 24-тата минута чрез Иван Тодоров. До попадението се стигна след изпълнение на корнер. До края на първото полувреме пред подрастващите "орли" се откриха още ситуации за гол. В една от обещаващите възможности Илиян Гатински се размина с попадението, след като топката срещна гредата на столичани.

След поднавяването на играта гостите отново бяха по-добрият отбор на терена. Превъзходството им се увенча с крайния победен резултат, след като Илиян Гатински все пак бе точен в 87-та минута.

Това е важна победа за нас! Получи се двубои с много единоборства и сблъсъци. Поздравявам момчетата за себераздаването и показания характер в играта. Продължаваме да се подготвяме за предстоящия шампионатен мач, коментира след последната съдийска свирка старши треньорът на Лудогорец U17 Росен Маринов.

В следващия X кръг от Елитното първенство до 17 години неговите "орли" ще гостуват на Черно море във Варна. Мачът ще се играе идната събота.

U17: Лудогорец - Славия 2:0