Академия 29 Септември 2024

"Орлиците" на Лудогорец биха с 1:0 Енко в Пловдив

Женският отбор на Лудогорец записа победа с 1:0 срещу Енко в Пловдив. Мачът от V кръг в Държавното първенство се проведе при екстремно метеорологично...

Женският отбор на Лудогорец записа победа с 1:0 срещу Енко в Пловдив. Мачът от V кръг в Държавното първенство се проведе при екстремно метеорологично време. Срещата беше прекъсната от гръмотевнични бури, а лошият терен в града под тепетата и излелият се дъжд попречиха на гостите да реализират още от головите си възможности.

Единственото попадение в мача бе реализирано през второто полувреме. Точна за 1:0 след изпълнение на дузпа беше Катерина-Мария Равначка. Макар дамите на Елена Пеева да владееха играта през по-голяма част от времето, те пропснаха да осъществят 7 свои положения за гол, с което мачът завърши с минималната победа 1:0 в полза на Лудогорец.

Момичетата се раздадоха в днешната среща, единствено лошото време провали очакванията за по-убедителна победа, коментира старши треньорът на женския отбор на Лудогорец Елена Пеева.

В следващия, VI шампионатен кръг нейните футболистки предстои да приемат в Разград съперничките от Севлиево лейдис.