Академия 29 Септември 2024

Лудогорец U16 писа отличен 6:0 на Спартак в Плевен

Момчетата от Елитния отбор Лудогорец U16 записаха отлична победа с краен изразителен резултат 6:0 срещу Спартак в Плевен. Мачът бе част от VIII кръг...

Момчетата от Елитния отбор Лудогорец U16 записаха отлична победа с краен изразителен резултат 6:0 срещу Спартак в Плевен. Мачът бе част от VIII кръг на първенството.

Юношите на родния шампион упражниха натиск на терена още в първите минути на мача и закономерно откриха резултата още в 15-тата минута. Точен за 1:0 бе Джем Андонов, подпомогнат от асистенция на Станислав Иванов. В 44-тата минута отново Станислав Иванов асистира на Васил Иванов, който удвои резултата и така двата тима посрещнаха почивката с два гола аванс за Лудогорец U16.

В началото на второто полувреме Николай Попов се разписа на два пъти, съответно в 51-та и 55-тта минута и покачи резултата до 4:0. В 67-та минута Васил Иванов бе безкромпромисен при изпълнение на дузпа, отсъдена за фал в наказателното поле срещу Веселин Атанасов. В 86-тата минута Ястиян Георгиев оформи крайния резултат 6:0 с красив гол извън наказателното поле.

Младите „орли“ имаха възможност и за по-изразителна победа, но удар на Преслав Стойков през първата част срещна напречната греда, а в страничният стълб на плевенчани попречи на Николай Попов да прати топката в мрежата.

Поздравявам момчетата за днешното представяне и извоюваната победа, но имам леки забележки за играта през първата част. Макар и през двете полувремена да доминирахме над противника, през първото не бяхме достатъчно настъпателни и можехме да запишем още по-изразителна победа, защото създадохме много чисти голови ситуации, анализира представянето на своя тим старши треньорът на Лудогорец U16 Милен Маринов.

През следващия IX шампионатен кръг неговите футболисти ще посрещнат в Разград съперниците от столичния клуб Септември.