Академия 21 Септември 2024

Лудогорец U15 надви с 4:0 Берое (Стара Загора)

Лудогорец U15 надделя с 4:0 Берое (Стара Загора) в мач от VII кръг в Елитното юношеско първенство. Мачът се изигра в комплекс „Гнездо на орли“. Още...

Още от първите минути на срещата момчетата на Светлин Иванов създадоха няколко чисти голови ситуации. Голът не закъсня и подрастващите „орли“ откриха резултата още в 10-тата минута чрез Кристиано Иванов, който вкара след удар с глава. За попадение спомогна центриране от ляво на Александър Александров. 10 минути по-късно Ахмед Манаф удвои преднината за разградчани. Пет минути преди края на редовното време Даниел Емилов оформи класическото 3:0.

След поднавяването на играта юношите на родния шампион продължиха да упражняват контрол върху топката и да създават повече положения за гол от своя съперник. След прецизно изпълнение на дузпа от Румен Борисов младите „орли“ поведоха с 4:0. Те пропуснаха да реализират още няколко от създадените положения за гол, като Венцислав Иванов удари гредата след далечен изстрел извън границите на наказателното поле.

Абсолютно съм доволен от момчетата и начина им на игра днес. Ще продължаваме и в бъдеще да развиваме потенциала на играчите и да ги учим как се играе футбол, се обърна след края на срещата старши треньорът на Лудогорец U15 Светлин Иванов.

В следващия шампионатен мач младите „орли“ ще гостуват на Черно море във Варна.

U15: Лудогорец - Берое (Стара Загора) 4:0