Академия 18 Септември 2024

Лудогорец U17 надделя с 5:1 над Локомотив (Пловдив)

Елитните играчи на Лудогорец до 17 години надделяха убедително над Локомотив (Пловдив). Срещата от V кръг в първенството завърши с изразителния...

Елитните играчи на Лудогорец до 17 години надделяха убедително над Локомотив (Пловдив). Срещата от V кръг в първенството завърши с изразителния резултат 5:1 в полза на юношите на разградския тим. Мачът се изигра на един от терените в комплекс „Гнездо на орли“.

През първото полувреме подрастващите „орли“ установиха пълно надмощие над своя противник и демонстрираха силна игра. Момчетата на Росен Маринов създадоха редица ситуации за гол, докато не позволиха тяхната мрежа да бъде застрашена.

Ивайло Тодоров откри резултата в 8-та минута след първия съдийски сигнал. За попадението спомогна комбинация отдясно и извеждащо подаване на Боян Иванов. Последва отменен гол, в който Илиян Гатински можеше да удвои преднината за своя тим. В 19-тата минута на мача резултатът все пак набъбна благодарение на Максим Минков, който майсторски засече с глава центриране на Илиян Гатински. Головите попадения продължиха да се нижат във вратата на гостите и в 24-тата минута резултатът стана класически, като точен за 3:0 бе Велислав Иванов. Той се оказа най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на статично положение. До края на първото полувреме Лудогорец U17 вече водеше убедително с 4:0 чрез Боян Иванов, а за попадението помогна головият пас на Максим Минков.

След подновяването на играта юношите на „железничари“ намалиха изоставането си в резултата. Стражът на разградчани Християн Иванов спаси отсъдената дузпа, но след добавка на играч на гостите се стигна до 4:1. В 62-рата минута Максим Минков вкара втория си гол в срещата и така оформи крайния резултат 5:1. Попадението си реализира отново с красиво изпълнение с глава след центриране на Станислав Иванов. До края на мача младите „орли“ имаха още положения за гол, като веднъж срещнаха и гредата на пловдивчани.

Поздравявам момчетата за себераздаването и положеното старание. До голяма степен изпълниха поставените им тактически задачи и по този начин постигнахме закономерната и убедителна победа днес, заяви старши треньорът на Лудогорец U17 Росен Маринов.

Неговите футболисти ще изиграят следващия си шампионатен мач още тази неделя. Навръх Деня на независимостта на България те ще гостуват на Пловдив 2015.

U17: Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 5:1