Академия 15 Септември 2024

"Орлиците" на Лудогорец допуснаха загуба с 1:2 от Спортика в Благоевград

Женският отбор на Лудогорец допусна втора загуба от началото на първенството. Те отстъпиха с 1:2 от Спортика (Благоевград). "Орлиците" пътуваха за...

Женският отбор на Лудогорец допусна втора загуба от началото на първенството. Те отстъпиха с 1:2 на Спортика (Благоевград). "Орлиците" пътуваха за мача от третия кръг на държавния шампионат.

През първото полувреме момичетата на Елена Пеева демонстрираха лек превес спрямо противничките си и на няколко пъти бяха близо до откриващия гол. Положенията им останаха нереализирани, с което двата отбора посрещнаха почивката при нулев резултат.

След подновяването на играта дамите от Лудогорец излязоха в равностоен сблъсък на терена, като голови положения не липсваха и пред двете врати. Гостите от Разград съумяха да поведат в резултата, като точна за 1:0 бе Ив Дескова. До края на второто полувреме обаче "орлиците" допуснаха няколко груби грешки, включително в последната минута на мача, с което позволиха на съперничке си да стигнат до обрат и в крайна сметка да вземат трите точки.

Момичетата се раздадоха в мача, постарахме се срещу един отбор, който стои в челото на временното красиране. Бяхме водещият отбор в среща, в която трябваше да победим! Можем още, надграждаме постигнатото и това си личи, но се учим постепенно, коментира старши треньорът на женския отбор на Лудогорец Елена Пеева.

В четвъртия кръг от Държвното първенство "орлиците" ще приемат на свой терен Етър от Велико Търново. Мачът е насрочен за идната събота.