Репортаж 15 Септември 2024

Лудогорец II обърна Спартак (Плевен) за 3:2 у дома и държи лидерството във Втора лига

Вторият отбор на Лудогорец записа победа с 3:2 като гост срещу Спартак (Плевен). Срещата се изигра като част от програмата на IX кръг във Втора...

Вторият отбор на Лудогорец записа победа с 3:2 като гост срещу Спартак (Плевен). Срещата се изигра като част от програмата на IX кръг във Втора професионална лига.

Юношите на „орлите“ започнаха мача силно и в първите минути изнесоха играта в противниковото поле, упражниха натиск и отправиха редица удари към вратата на плевенчани. Една контраатака на гостите обаче бе достатъчна да открият резултата за 0:1 в 15-тата минута. Последва удар на Сомеон Шишков в 29-тата минута, който можеше да изравни за своя тим, но топката мина над вратата.  След центриране извън наказателното поле, няколко играчи на Лудогорец се разминаха с топката, а три минути след това изпълнение на пряк свободен удар увеличи преднината за Спартак до 0:2, като намесата на стража на „орлите“ Дамян Христов се оказа недостатъчна, за да опази мрежата суха. В 42-рата минута след удар на Методий Стефанов топката се озова в ръцете на вратаря на Спартак, същата ситуация повтори Георги Русев, а минута преди края на първата част Хюсеин Кельовлуев прати топката вдясно от вратата след далечен изстрел. Така двата отбора се оттеглиха на почивката с два гола преднина за гостите.

След подновяването на играта старши треньорът на Лудогорец II Красимир Чомаков предприе смени в своя състав, които веднага дадоха отражение на развоя в резултата. Новодошлият на терена Александър Маринов намали изоставането за своя отбор след изпълнение на корнер. В 72-рата минута Хюсеин Кельовлуев отново бе близо до гола, но ударът му мина встрани от вратата. Разградчани се възползваха от петте минути добавено време, за да решат мача в своя полза и да си тръгнат като победители. За времето до последния съдийски сигнал Йоан Йорданов и Александър Маринов обърнаха резултата до 3:2, за да осигурят на своя отбор  трите точки и първото място във Втора професионална лига.

Тази победа е извоювана с характер! Изиграхме не особено добро първо полувреме с оглед на резултата, но предприетите смени в състава дадоха резултат. Победата ни е заслужена що се отнася до футболни достойнства, демонстрирана игра и владеене на топката, анализира представянето на  своя отбор старши треньорът на Лудогорец II Красимир Чомаков.

В следващия, десети кръг от първенството разградчани ще гостуват на едноименния тим от Несебър, като срещата е предвидена за идната събота.

Лудогорец II - Спартак (Плевен) 3:2