Академия 8 Септември 2024

Лудогорец III взе три точки от Доростол (Силистра)

Третият отбор на Лудогорец записа втора победа от началото на сезона в Североизточната Трета лига. Юношите на родния шампион биха с минималното 1:0...

Третият отбор на Лудогорец записа втора победа от началото на сезона в Североизточната Трета лига. Юношите на родния шампион биха с минималното 1:0 регионалния опонент от Доростол (Силистра). Мачът се изигра като част от програмата на четвърти кръг в първенството.

Единственото попадение в срещата бе реализирано късно в мача. Нанесе го Йоан Йорданов в 82-рата минута след асистенция на Кристиян Николов, а с гола осигуриха и победата за своя тим.

Минималната победа и късно реализираният гол бяха постигнати на фона на постоянен натиск от страна на юношите на Лудогорец, които изнесоха играта предимно в полето на Доростол.  Домакините тотално доминираха на терена, но натрупаха и куп пропуски. Близо до гола през първата част на срещата бяха Йоан Йорданов и Кристиян Николов, а през второто полувреме Янко Ажлани, Мартин Станчев и отново Йоан Йорданов се разминаха с точните попадения.

"Не съм доволен от първоначалния ни подход към срещата, надиграхме противниците, но не успяхме да решим мача по-рано. След почивката настъпи положителна посока, вдигнахме темпото на игра и създадохме повече голови положения", коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът на Лудогорец III Мартин Цирков.

Трите точки осигуриха втората домакинска победа на разградчани от началото на новия сезон в Трета Североизточна лига. До момента те имат натрупан актив от 7 точки, което ги поставя на четвърто място. В следващия, пети кръг младите “орли” ще гостуват на Ботев в Нови пазар.