Академия 25 Август 2024

Лудогорец U17 отстъпи с 1:2 на Ботев (Пловдив)

Юношите на Лудогорец до 17 години играха силно, но се разминаха с трите точки в шампионатната среща от своето Елитно първенство. Те отстъпиха с 1:2...

Юношите на Лудогорец до 17 години играха силно, но се разминаха с трите точки в шампионатната среща от своето Елитно първенство. Те отстъпиха с 1:2 на Ботев (Пловдив) в мача от третия кръг, игран в Разград.

Младите "орли" се отличиха с пълна доминация над своя съперник, но и с куп пропуски. Още през първата част на срещата домакините уцелиха гредата на пловдивчани, няколко пъти се разминаха с головото попадение, с което можеха да открият резлтата в своя полза. Така двата тима посрещнаха почивката при нулево равенство.

Пресата от страна на Лудогорец се засили след подновяването на играта, когато упражниха пълен контрол над случавщото се на терена. Продължиха обаче и пропуснатите възможности за отбелязване на гол. На два пъти с попадението се размина Ивайло Тооров, с пропуски се отличиха още Йоан Анастасов и Максим Минков. Една контраатака на Ботев бе достатъчна, за да открият резултата в своя полза. Последва засилена атака от страна на Лудогорец, която в 90-тата минута се увенча с успех. Максим Минков успя да изравни за 1:1.  В края на срещата, когато момчетата от Лудогорец тотално бяха надиграли своя съперник, пловдивчани отново контраатакуваха и така оформиха крайното 1:2.

Разочаровани сме от резултата, който не е в наша полза на фона на пълната ни доманация в мача. Имаме забележки при завършващия удар и заради допуснатите грешки в защитата, коментира старши треньорът на Лудогорец U17 Росен Маринов.

В следващия, четвърти кръг от Елитното първенство до 17 години младите "орли" ще гостуват на Пирин в Благоевград. Маъчт е насрочен за идната събота.