Академия 24 Август 2024

Юношите от Лудогорец U14 продължават победната си предшампионатна подготовка

Малките "орли" от отбора на Лудогорец до 14 години записаха поредна победа в контролните срещи от лятната си подготовка. Този път момчетата на Трифон...

Малките "орли" от отбора на Лудогорец до 14 години записаха поредна победа в контролните срещи от лятната си подготовка. Този път момчетата на Трифон Панев надвиха с 1:0 Дунав в Русе. Разградчани заслужиха трите точки за четвърти път от общо четири изиграни приятелски мача, с което записват силно представяне още преди началото на първенството и до момента остават непобедени от своите противници.

При гостуването си в крайдунавския град юношите на Шампиона контролираха играта на терена, но и допуснаха редица пропуски. Подрастващите "орли" бяха по-убедителния отбор, но напрежението кой ще излезе краен победител от двубоя остана до последните минути. Единственото попадение в срещата реализира Габриел Василев в края на мача. Съотборниците му съумяха да отнемат топката от Дунав в средата на терена и след пас напред Габриел завърши атаката и донесе успеха на своя отбор.

Доволни сме, че упражнихме контрол над топката, но записахме редица пропуски в различни фази на играта и не успяхме да вкараме гол по-рано в срещата. Адмирирам момчетата, че търсиха победата до последно въпреки натрупаната умора, се обърна наставникът на Лудогорец U14 Трифон Панев.

Следващият приятелски мач на младите "орли" ще се играе следващата неделя. В него разградчани ще посрещнат на свой терен Сините камъни от Сливен.