Академия 27 Юли 2024

"Лудогорец" U16 записа минимална загуба от ФКСБ

Момчетата от Елитния отбор "Лудогорец" U16 отстъпиха с 0:1 на румънския ФКСБ. Международната среща бе част от поредицата контроли, които малките...

Момчетата от Елитния отбор "Лудогорец" U16 отстъпиха с 0:1 на румънския ФКСБ. Международната среща бе част от поредицата контроли, които малките "орли" провеждат по време на своята лятна шампионатна подготовка. Мачът се изигра в Букурещ.

Първото полувреме започна силно за гостите. През първите минути разградчани поеха инициативата и създадоха редица чисти голови ситуации, които обаче останаха нереализирани. Съперниците успяха да вкарат совето положение, след което последва мигновена реакция от страна на "Лудогорец", които обаче натрупаха куп пропуски. Преслав Стойков се изяви с красив удар със странична ножица, който бе спасен от стража на ФКСБ. На два пъти близо до изравняване бе и Детелин Атанасов, който остана сам срещу вратаря. Станислав Иванов също пропусна да се разпише във вратата на румънския съперник.

През второто полувреме юношеските "орли" пропуснаха да реализират дузпа, отсъдена в тяхна полза. По този начин мачът завърши с краен резултат 0:1.

Получи се добра предсезонна проверка, изиграхме здрав и полезен мач. Доволен съм от старанието на момчетата, с всяка следваща среща показваме по-добро лице на отбора и работим, за да бъдем максимално подготвени за началото на новия шампионатен сезон, коментира наставникът на Лудогорец U16 Милен Маринов.

Идната събота румънският отбор ФКСБ предстои да върне гостуване на "Лудогорец" в Разград, като това ще бъде последната приятелска среща на младите "орли" преди началото на първенството.