Академия 19 Май 2024

Лудогорец U15 надви с 4:1 Левски (София)

Момчетата от Лудогорец U15 надвиха с 4:1 своите съперници от Левски (София). Шампионатната среща от XXVIII кръг на Елитната група се изигра в...

Момчетата от Лудогорец U15 надвиха с 4:1 своите съперници от Левски (София). Шампионатната среща от XXVIII кръг на Елитната група се изигра в комплекс "Гнездо на орли".

Двубоят започна с гол преднина за столичани които откриха резултата още в четвъртата минута след статично положение. "Орлетата" се върнаха в мача благодарение на изравнителното попадение на Петър Клявков в 33-тата минута. Голът падна след асистенция на Джем Андонов. Така двата тима се оттеглиха на починката при равен резултат 1:1.

След подновяването на играта Лудогорец увеличи своята преднина с гол на Петър Клявков в 54-тата минута след асистенция на Тодор Тодоров. Веселин Атанасов вкара за 3:1 в 65-тата минута, след като удар на Николай Попов срещна гредата на "сините". В 79-тата минута Теодор Костов оформи крайното 4:1 след добре изградена атака и с помощта на асистенция на Петър Клявков.

Добрата игра на "орлите" им предостави още няколко възможности, с които да увеличат своята преднина в резултата. В 58-та минута шут на Джем Андонов разтресе вратата на Левски, Ястиян Георгиев също беше близо до отбелязване на попадение.

Започнахме припряно първите десетина минути от мача, след което установихме контрол над мача, бяхме по-активния отбор, създадохме половин дузина чисти голови ситуации. Изключително съм доволен от втората част на мача, поздравявам отбора за проявения характер, се обърна старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.

В следващия шампионатен кръг, предпоследен в Елитната група до 15 години, разградчани ще гостуват на Звезденбург в Бургас

U15: Лудогорец - Левски 4:1