Академия 18 Май 2024

Лудогорец U13 на крачка от първото място в зонална група Варна след 0:3 срещу Спартак

Децата до 13 години от Лудогорец финишираха сезона на второ място в зонална група Варна, след като допуснаха загуба с 0:3 от основния съперник -...

Децата до 13 години от Лудогорец финишираха сезона на второ място в зонална група Варна, след като допуснаха загуба с 0:3 от основния съперник - Спартак (Варна). Последната среща, отложена от XI кръг, се игра в комплекс "Гнездо на орли".

Първият гол на гостите падна в 17-тата минута след центриране от статично положение и разбъркване пред вратата на Лудогорец. В 24-тата минута Владимир Владимиров изпусна да изравни резултата при изпълнение на дузпа. Последваха две чисти голови положения за "орлетата", които не съумяха да се възползват от възможностите и така първото полувреме свърши при резултат 0:1.

В началото на втората част юношите на Лудогорец не се възползваха максимално от още две ситуации, като веднъж топката срещна гредата на гостите. В 57-та минута варненци съумяха да удвоят преднината си при изпълнение на дузпа, а в 70-тата минута след контраатака оформиха класическото 0:3.

Момчетата не се представиха добре. В един на пръв поглед равностоен мач съперниците се възползваха от грешките ни и реализираха своите положения, докато ние не успяхме, коментира старши треньорът на Лудогорец U13 Емил Георгиев след последния съдийски сигнал за пролетния шампионатен дял.

U13: Лудогорец - Спартак (Варна) 0:3