Академия 12 Май 2024

Лудогорец U17 с реми 1:1 срещу ЦСКА (София)

Момчетата от Елитния отбор на Лудогорец до 17 години записаха реми 1:1 срещу ЦСКА (София). Разградчани гостуваха на своя съперник за шампионатната...

Момчетата от Елитния отбор на Лудогорец до 17 години записаха реми 1:1 срещу ЦСКА (София). Разградчани гостуваха на своя съперник за шампионатната среща от XXVII кръг на първенството.

През първата част на мача „орлетата“ тотално надиграха своите противници. Добрата им игра разкри пред тях редица голови положения, като само малшансът им попречи да ги реализират. С пропуски се отчетоха Филип Гигов, Елисей Съров, Исмет Хасан. Крис Иванов изпусна чиста ситуация, оставайки сам срещу вратаря. Удари на Калоян Божков и Елисей Съров срещнаха гредата през първото и в началото на второто полувреме.

Крайният равен резултат настъпи, след като точни бяха единствено футболистите на Лудогорец. Първото попадение, с което ЦСКА поведе в началото на второто полувреме, бе реализирано след рикошет и автогол на Светослав Тодоров. Филип Гигов изравни в края на втората част, оплитайки кълбото в мрежата на столичани с ляв крак. За попадението спомогна подаване на Наско Янев.

След равенството и три кръга преди края на първенството юношите на Шампиона остават лидери в своята Елитна група с три точки разлика пред Левски (София).

Съжаляваме за изпуснатите положения и победата. Радващото е, че до края на сезона всичко остава в наши ръце, коментира старши треньорът на Лудогорец U17 Мартин Цирков.

В следващия XXVIII шампионатен кръг „зелените“ предстои да приемат на свой терен съперниците от Берое (Стара Загора).