Академия 11 Май 2024

Лудогорец U16 отнесе с 4:1 Хебър (Пазарджик)

Момчетата на Лудогорец до 16 години отнесоха с 4:1 съперниците от Хебър (Пазарджик). "Орлетата" гостуваха за шампионатния сблъсък от XXVII кръг на...

Момчетата на Лудогорец до 16 години отнесоха с 4:1 съперниците от Хебър (Пазарджик). "Орлетата" гостуваха за шампионатния сблъсък от XXVII кръг на Елитната група U16.

Играчите на Лудогорец доминираха на терена и през двете полувремена, като първата част предложи динамичен развой в резултата. Димитър Мрънков пръв се разписа във вратата на домакините, откривайки резултата в 21-вата минута. Две минути по-късно Хебър изравни след колективна грешка в защитата на "орлетата". В 33-тата минута Максим Минков отново увеличи преднината за Лудогорец с красив гол от дистанция. По този начин двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 2:1.

След подновяването на играта точни за "зелените" бяха Димитър Мрънков и Николай Николов, който оформи крайното 4:1.

Добрата игра на момчетата на Лудогорец разкри пред тях още изгодни голови ситуации и през двете части на срещата.

Доволен съм от победата! Поздравявам играчите за добрата игра и проявените характер и воля в изиграните два важни мача за 4 дни, продължаваме да работим и да държим лидерството в Елитната група, заяви гордият наставник на Лудогорец U16 Росен Маринов.

В предстоящия шампионатен кръг "орлетата" предстои да посрещнат на свой терен футболистите на Левски (София).